Już po raz trzeci witamy w KOSTCE pierwszy dzień wiosny. Postanowiliśmy, iż dzień powitania ma być inny niż pozostałe dni w roku szkolnym. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w dowolnym stroju, innym, niż regulaminowy strój szkolny. Zaraz rano, po wejściu uczniów do szkoły, jak w kalejdoskopie „zagrała” cała paleta najróżniejszych kolorów i ich odcieni. KOSTKA wiosennie stała się różnobarwna i zasadniczo różniła się od pozostałych dni w roku (zresztą zgodnie z planem!). W tym dniu były jeszcze inne niespodzianki (miłe dla uczniów), np. na „giełdzie” ocen szkolnych, możliwe były do wygrania tylko pozytywne stopnie, a jedynki zostały głęboko schowane. Może nie aż tak głęboko, bo tylko do poniedziałku. Wszystko co się działo w tym dniu w KOSTCE, można zobaczyć na zdjęciach, które profesjonalnie przygotował Tomek Śmigla.

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego