Jeżeli ktoś myśli, że poezja ks. Jana Twardowskiego jest tylko lekka, łatwa i przyjemna to z pewnością jest w błędzie. Recytowana przez małe dzieci potrafi budzić w odbiorcach życzliwy uśmiech, ale w ustach młodzieży stanowi już wyższe rozumienie celowości tworzenia i trudnej, nierzadko bolesnej egzystencji człowieka na ziemi. Kiedy wypada nam z przekąsem uśmiechnąć się nad ułomnością wszelkiego stworzenia to w poezji naszego Księdza należy przy tym jeszcze docenić całe piękno darowanego nam świata.
O tym jak wymowna i dosadna w swej istocie jest ta poezja, mogli się przekonać uczestnicy konkursu recytatorskiego pt.: „Poezja Jana Twardowskiego”.
10 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury im. prof. A. Kamińskiego naszą szkołę reprezentowały uczennice klas pierwszych: Matylda Pietrzyk, Gabriela Kurpisz, Katarzyna Florek ( kl.1f ), Wiktoria Kula i Aleksandra Gałaś ( kl.1c), Iga Łach (kl. 1d), Zofia Nowak (kl.1e).

DSC02290
Jesteśmy dumni z Zuzanny Mędygrał (kl.1f), która własną interpretacją wiersza pt.:
„Miłość”poruszyła serca odbiorców i została wyróżniona przez Komisję Konkursową.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Iwona Poręba, nauczyciel języka polskiego

Agnieszka Szywała, nauczyciel języka angielskiego