W marcu po raz piąty spotkaliśmy się z naszymi małymi przyjaciółmi – Biedronkami z Samorządowego Przedszkola nr 36 w Krakowie. Tym razem swoje zainteresowania zaprezentowały Ewelina Janawa i Anna Werner. Za sprawą siostry Basi, która prowadzi w KOSTCE zajęcia z języka hiszpańskiego, uczennice zafascynowały się Hiszpanią i tą pasją postanowiły zarazić dzieci. Lekcje rozpoczęliśmy krótką pogadanką na temat prezentowanego kraju. Dziewczyny pokazały przedszkolakom mapę i flagę wspomnianego państwa oraz poinformowały, iż stolicą Hiszpanii jest Madryt (jednocześnie upewniając się, czy maluszki wiedzą, co jest stolicą Polski.
Następnie do akcji wkroczyła Wiktoria Sikorska i porwała wszystkich w wir ognistego flamenco. Uczennica zgrabnie pląsając w tańcu, prezentowała przepiękny wachlarz. Po części artystycznej znów przeszliśmy do teorii. Ewelina wraz z Anią w bardzo przystępny sposób wyjaśniły czym jest corrida, co najczęściej jedzą Hiszpanie oraz opowiedziały o zwyczaju obrzucania się pomidorami, czym wzbudziły ogólne poruszenie wśród Biedronek. Po teorii dziewczyny zaproponowały zabawę w układanie „rozsypanych” elementów wcześniej prezentowanych i omawianych zdjęć. Przedszkolaki w asyście gimnazjalistów świetnie radzili sobie z powierzonym zadaniem, dzięki czemu wygrywali interesujące nagrody. Na koniec nasze „nauczycielki” rozwinęły płachtę do pamiątkowego zdjęcia. Dzięki niej można było przeobrazić się w groźnego torreadora lub piękna tancerkę flamenco.Chętne dzieci mogły też okrasić swe policzki flagą Hiszpanii, wykonaną przez Ewelinę i Anię specjalistycznymi kredkami (a chętne były wszystkie, więc malowanie przeciągało się w czasie… czym troszkę zniecierpliwiliśmy panią od religii.

Już dziś możemy uchylić rąbek tajemnicy, iż na następnej lekcji będziemy przeprowadzać profesjonalne doświadczenia chemiczne, więc planujemy małe show i troszkę w przedszkolu narozrabiamy!

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego,opiekun SU

 Zobacz zdjęcia