Pomysł filmu  promującego szkołę narodził się nagle. Oglądając przeglądarkę internetową natknęłam się na film promujący inną szkołę, liceum w Polsce. Stało się to moją główną inspiracją do stworzenia filmu – niepowtarzalnego, energicznego, opartego na bazach choreografii tanecznej, ale jednocześnie pokazującego wnętrze szkoły i, co najważniejsze, przesympatycznej atmosfery, która w jej środku się kryje. Spytałam Ojca Dyrektora, czy taki pomysł mógłby dojść do skutku. Po uzyskaniu zgody…

Zaczęłam działać.

Najpierw wybrałam  muzykę, fundament całości filmu. Zależało mi, żeby była ona energetyczna, ale jednocześnie, niosąca przewodnią myśl, przesłanie, miała piękny tekst. Mój wybór padł na piosenkę „Love runs out” z repertuaru grupy One Republic. Po utworzeniu planu, scenariusza oraz choreografii całości clipu, potrzebne były osoby, które, razem ze mną w praktyce, film by stworzyły. Po wielu wspólnych przygotowaniach, próbach i finalnych  nagraniach UDAŁO SIĘ!

zdjecie z filmu kostka1

Clip powstał, a wraz z nim, wiara w możliwości, nadzieja i nieograniczona radość.  Dzięki wspólnej pracy udało nam się pokazać szkołę dla innych. Stworzenie clipu to dla mnie kolejne doświadczenie i wyzwanie, któremu mam nadzieję, podołałam.

Jednocześnie chcę, jeszcze raz, podziękować każdemu z osobna kto przyczynił się do realizacji filmu, w szczególności, naszemu montażyście oraz realizatorowi nagrań, Ojcu Krzysztofowi Nowakowi SJ, którego praca przyczyniła się do stworzenia filmu.

Życzę każdemu, odwagi aby nie tracił wiary w swoje możliwości, szedł za swoimi marzeniami i żeby po podjęciu decyzji nigdy nie przestawał działać i sam lub razem z pomocą życzliwych i sympatycznych towarzyszy doprowadził do objęcia wszystkich zamierzonych celów i planów. 🙂

I got my mind made up, man I can’t let go.
I’m killing every second till it saves my soul.
I’ll be runnin, I’ll be runnin,
Till the love runs out, till the love runs out.

Wiktoria Sikorska, kl. IIIC