W piątek 5 grudnia br. inny porządek w KOSTCE niż zwykle. Uczniowie zamiast przygotowywać się do zajęć, wszyscy ubrani gotowi do drogi. Celem naszej wycieczki było MULTI – KINO, a w nim wiele atrakcji i niespodzianek. Spotkanie ze Św. Mikołajem, który nawet nie przepytywał nas zbyt mocno, ale zaprosił do zaśpiewania kolędy. Śpiewanie może nie wyszło zbyt pięknie, ale czuliśmy się usprawiedliwieni, bo do wigilii w KOSTCE i w naszych domach, jeszcze troszkę czasu zostało. Przed ogromnym kinowym ekranem, zastawione stoły, a na nich poczęstunek – bagatela dla 340 osób! Widok robił wrażenie, całe „morze” popcornu i prawie „beczki” coca-coli.

Metodą taśmową, „podaj cegłę”, popcorn i coca-cola sprawnie trawiły do wszystkich spragnionych i głodnych. Wreszcie czas na niespodziankę, panoramiczny film pt.: „Dla Ciebie wszystko” . Po filmie wrażenia dobre, bardziej zadowolone dziewczęta, a chłopcy szanując wrażenia dziewcząt, stwierdzali, że film był „ da się wytrzymać”. Znowu pięknie spisało się Biuro Promocji i Rozwoju Szkoły, na czele z panią dyrektor Anetą Pietrzyk, która zajęła się przygotowaniem niespodzianki, wszystkimi sprawami organizacyjnymi. Na miejsce zawiozły nas autobusy MPK, trzy przegubowce, do których zmieściła się cała KOSTKA. Kiedy wracaliśmy na monitorze autobusu wyświetlony był napis KOSTKA, a na przystankach ludzie patrzyli ze zdziwieniem, co to za przystanek KOSTKA..

Ten dzień mógł być tak piękny dzięki naszemu Przyjacielowi Dawidowi Ziembie, który spotkanie zainicjował, był z nami duchem obecny i wszystkie „szczegóły” ze Św. Mikołajem załatwił. Dave Kochany nasz Przyjacielu, dziękujemy serdecznie i zapraszamy Ciebie i wszystkich chętnych do obejrzenia galerii zdjęć..

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego

 

Zobacz zdjęcia