Dnia 18.11.2014 roku na terenie KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie została rozegrana gra szkolna. Zabawa stanowiła zakończenie cyklu czterech warsztatów geograficznych, które odbyły się w Naszej szkole. Tematem przewodnim rywalizacji były współczesne problemy z jakimi spotykają się mieszkańcy państw Azji Centralnej.

W grze szkolnej uczestniczyło 38 uczniów: 20 uczniów z Zespołu Szkół św. Jadwigi w Żegocinie oraz 18 uczniów z Kostki.

Zabawa rozpoczęła się dość nietypowo ale na pewno bardzo smacznie. Organizatorzy gry zaserwowali uczestnikom specjały kuchni z państwa Azji Centralnej.

Następnie podzieleni na grupy uczniowie rozpoczęli rywalizację. Każdy zespół miał do wykonania cztery zadania. W trakcie rozwiązywania zadań uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością mapy Azji Centralnej (podział polityczny oraz najważniejsze obiekty geograficzne), znajomością muzyki oraz strojów ludowych z tamtego regionu. Uczestnicy zabawy wykonali również plakat zachęcający do wizyty w jednym z państw Azji Centralnej. Na koniec uczniowie musieli przeprowadzić wywiad z Akylay (Kirgijką studiującą w Polsce) lub z Sergiuszem (Polakiem pochodzącym z Uzbekistanu).

Na zakończenie gry wszyscy uczestnicy wzięli udział w podsumowaniu i omówieniu wyników prac. Na początek głos zabrał dyrektor Kostki Ojciec Paweł Brożyniak, który serdecznie powitał wszystkich uczestników gry. W kolejnej części uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi pracami wykonanymi w trakcie gry. Zwieńczeniem podsumowania było przyznanie certyfikatów uczestnictwa uczniom, którzy uczestniczyli w warsztatach.

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii

Zobacz zdjęcia