10 października odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie koła fotograficznego. Nowy rok szkolny zaczęliśmy od wizyty w Nowej Hucie. Punktem początkowym wycieczki był Plac Centralny im. Ronalda Regana. Stamtąd przemaszerowaliśmy do alei Róż, gdzie rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią.

To tu młodzi adepci fotografii mogli podziwiać i fotografować architekturę socrealistyczną. Następnie żwawym krokiem podążyliśmy w stronę punku finałowego naszej wyprawy. Po kilkunastu minutach naszym oczom ukazał się majestatyczny zalew – Zalew Nowohucki. Od tej chwili młodzi fotografowie przy pomocy swoich aparatów, tworzyli rożne, bardzo ciekawe i nietypowe zdjęcia.

I gdy słońce schowało się za horyzontem i wydawało się, że to już koniec… nadszedł czas na fotografowanie nieba i nieba odbitego od tafli wody. Nawet latające samoloty wyglądały jak statki na morzu.

Paweł Mika, nauczyciel informatyki i zajęć technicznych

 

 Zobacz zdjęcia

Wyjście było niesamowite! Pogoda nam dopisała a sam spacer po Nowej Hucie był przyjemny. Udało nam się zrobić dużo genialnych zdjęć. Czas spędziliśmy w miłej atmosferze. Nie mogę się doczekać następnego wyjścia.
Małgorzata Kożuch, klasa 2d