Uczciliśmy Święto Edukacji Narodowej, wyborami do Samorządu Uczniowskiego, ciekawym szkoleniem dla nauczycieli, wspólnym obiadem i jubileuszowym tortem z zapalonymi świecami.

Do wyborów przygotowaliśmy się prowadząc szkolną kampanią przedwyborczą. Poszczególne klasy, stanowiły dla swoich kandydatów sztaby wyborcze, które zagrzewały ich do zmagań wyborczych. Powstało wiele pięknych plakatów programowych, a w nich informacje i pomysły jak można zmieniać i doskonalić naszą szkolną rzeczywistość. Właśnie w święto edukacji nastąpiła kulminacja samorządowo-wyborcza. Przesłuchanie kandydatów, którzy na forum społeczności szkolnej przedstawiali pomysły, które chcieliby zrealizować i którymi chcieli jak najskuteczniej zachęcić potencjalnych chętnych do oddania na nich swojego głosu. Nieodłączną formą wyborów jest debata, która oczywiście w KOSTCE też miała miejsce. Rozgrzała swoim przebiegiem wszystkich, a zwłaszcza kandydatów. Na forum całej szkoły kandydaci odpowiadali na pytania, ale też polemizowali między sobą, prześcigając się w pomysłach i propozycjach budowania lepszej KOSTKI. W czasie ciszy wyborczej ostygły emocje, ale zapełniła się kartami wyborczymi urna wyborcza (wyniki głosowania w załączniku do tekstu).

Dalsze świętowanie to udział Rady Pedagogicznej, w bardzo ciekawych warsztatach szkoleniowych, pt.”Konflikt – królewska droga do jedności”, prowadzonych przez panią mgr Wandę Papugową. Po pracy zasiedliśmy do ogromnego stołu, pięknie nakrytego i suto zastawionego, przy którym byliśmy razem, wszyscy pracownicy KOSTKI. Po obiedzie rodzice zrobili niespodziankę, w postaci dwupiętrowego tortu z trzema palącymi się świeczkami, które nie dały się tak łatwo zgasić, dlatego ojciec Paweł Brożyniak Dyrektor Szkoły, musiał długo i mocno dmuchać. Świętowania nie było końca, życzenia, a nawet prezenty. Każdy otrzymał kubek ze swoim imieniem i z logo szkoły. Wszystkie te niezwykłe i radosne wydarzenia, zostały zapamiętane i zdjęciowo udokumentowane, dlatego warto obejrzeć galerię zdjęć.

 Zobacz zdjęcia

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego