Udział koła biologicznego KOSTKI w dorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców staje się już powoli tradycją. Wybraliśmy się tym razem do Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, aby wcielić się w rolę m. in. genetyków, antropologów, hematologów.

Podczas mini wykładów nasi KOSTKOWICZE poszerzyli swoją wiedzę teoretyczną, a biorąc udział w warsztatach ćwiczyli umiejętność barwienia preparatów, wykonywania pomiarów antropologicznych, izolacji komórek z narządów zwierząt itp.Warsztaty okazały się niezwykle interesujące dla naszych Uczniów czego dowodem był ich aktywny udział i zaangażowanie. Atrakcyjna forma zajęć przypadła do gustu zdecydowanej większości uczestników, co sprawiło, że nasz pobyt na Kampusie UJ znacznie się przedłużył. Zadowolone miny i dobry nastrój towarzyszyły nam podczas całej wycieczki.

Zapraszam na kolejne spotkanie młodych biologów KOSTKI już wkrótce.

Dziękuję Karolinie z 2d i Szymonowi z 2a za dokumentację fotograficzną, dzięki której możemy przeżyć to jeszcze raz … i podzielić się z innymi.

Magda Czajkowska, nauczyciel biologii

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

 

 Zobacz zdjęcia

 

Małopolska Noc Naukowców była niesamowita! Dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy np. na temat różnych przyrządów laboratoryjnych. Atmosfera była bardzo przyjemna. Podsumowując – bardzo miło spędziliśmy czas.

Karolina Szczurek i Ola Żwirecka, 2d