Nie od dziś wiadomo, że KOSTKA bardzo chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Do tej pory częściej wymyślaliśmy i organizowaliśmy własne przedsięwzięcia. W tym roku pragniemy kontynuować swoją działalność, ale pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego – p. Marka Sowy, Prezydenta Miasta Krakowa – p. Jacka Majchrowskiego, Wojewody Małopolskiego – p. Jerzego Millera, Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego – ks. kard. Stanisława Dziwisza, Biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej – ks. biskupa Wiesława Lechowicza, Małopolskiego Kuratora Oświaty – p. Aleksandra Palczewskiego.
Do projektu KOSTKĘ zgłosiła klasa IIIc wraz z wychowawcą. Jesteśmy pozytywnie nakręceni, pełni pomysłów i nadziei, że podejmiecie wspólne wyzwanie i przyłączycie się do pomocy innym!

logo

Projekt, któremu pragniemy podołać jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. Takie przesłanie kontynuuje również nasz obecny Ojciec Święty – Papież Franciszek, który wciąż zwraca uwagę świata na los ubogich oraz cierpiących. Jak najbardziej identyfikujemy się z pouczającymi słowami naszego ukochanego RODAKA i obecnego papieża – JEZUITY. Czyż to nie jest dla nas znak, by nie lękać się i znów wypłynąć na szerokie wody?

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego,opiekun SU

O. Jakub Śpiewak SJ – katecheta oraz opiekun SU

Paweł Mika, nauczyciel informatyki, zajęć technicznych