W dniu 25 września 2014 r. naszą KOSTKĘ, odwiedziła liczna grupa dyrektorów i nauczycieli polskich szkół z Rejonu Solecznickiego z Litwy. Przyjechali do Polski w ramach Projektu: Nauczyciel – przewodnik do polskości: cz. II, realizowanego przez Akademię Ignatianum w Krakowie i Stowarzyszenie Odra – Niemen z Wrocławia, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zaprezentowaliśmy w KOSTCE pięknie wyremontowane pomieszczenia: korytarze, sale lekcyjne, pracownie, zwłaszcza te na drugim piętrze, które rozpoczęliśmy użytkować w obecnym roku szkolnym. Naszą stołówkę u „Stasia”, w której każdy głodny może przyjść i zjeść zupę.

IMG_8129

W Trakcie zwiedzania Państwo zaciekawieni różnymi sprawami organizacji i pracy KOSTKI, zadawali wiele pytań. Wizyta może czasowo nie była zbyt długa, ale wniosła do naszej szkoły radość i możliwość dzielenia się z naszymi Gośćmi sukcesami i planami dalszego rozwoju szkoły. Konieczne było wspólne zdjęcie, które dokumentuje miłą wizytę i wzbogaca galerię zdjęć, ważnych gości odwiedzających KOSTKĘ. Przy pożegnaniu Pani Regina Markiewicz Dyrektor Wydziału Oświaty Rejonu Solecznickiego zaprosiła nas i naszych uczniów, do odwiedzenia Litwy i pięknych okolic i miejsc gdzie Adam Mickiewicz jeździł konno i gdzie przechadzał się Juliusz Słowacki. Przy pożegnaniu wymieniliśmy drobne pamiątki i pożegnaliśmy się staropolskim z Bogiem i do zobaczenia.

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego