W dniu 30 sierpnia br. klasy I KOSTKI w roku szkolnym 2014/2015, ruszyły wraz z nauczycielami na trasę rajdu integracyjnego. Spotkanie to, zawsze w historii KOSTKI spełnia ważne zadanie i odgrywa ogromnie pożyteczną rolę. Młodzież i nauczyciele, a zwłaszcza wychowawcy poznają się nawzajem, przez co dalsze szkolne kontakty stają się łatwiejsze i mniej stresujące. Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września jest już kolejnym, a nie pierwszym dniem, wspólnej gimnazjalnej przygody.


W czasie rajdu nabywamy wszyscy ważne, bezcenne doświadczenia, które ułatwiają nam wspólną pracę. Jak zwykle dyrektor szkoły o. Paweł Brożyniak wyprosił u św. Stanisława patrona szkoły, piękną pogodę. Nie spadła na nas ani jedna kropla deszczu, mimo prognozowanych przelotnych opadów. Nasi młodzi Przyjaciele bardzo dobrze zachowywali się i świetnie znieśli trudy rajdowego szlaku, chociaż pod koniec trasy, skrupulatnie liczyli pagórki, ile ich jeszcze zostało i wypytywali o autobusy, które oczywiście niezawodnie czekały na nas z wygodnymi pustymi fotelami…
Pobyt w schronisku przyjemny, a w nim smaczny poczęstunek. Pyszna kiełbaska z grilla, drożdżówki, herbata i jabłka. Wspólne śpiewanie, które wymaga dalszych ćwiczeń wokalnych i nauki słów piosenek. Uczniowie razem z wychowawcami przygotowali „okrzyki klasowe”, które miały być: wspólne, radosne i głośne.

Szczęśliwie wróciliśmy do naszej KOSTKI, gdzie uczniowie razem z wychowawcami, zaprezentowali rodzicom, nauczycielom i ciekawskim patrzącym z boku, swoje przygotowane okrzyki klasowe, które faktycznie były wspólne, głośne i radosne, świadczące o pięknym pierwszym dniu, spędzonym razem pod sztandarem Gimnazjum KOSTKA.
Warto obejrzeć galerię zdjęć…


Zobacz zdjęciaJózef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego