Kraków, dn. 25 sierpnia 2014 r.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie Prawni,
Szanowni Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi,
Przyjaciele i Dobroczyńcy KOSTKI!

            MIS_KOSTKI_02Z wielką radością zwracam się do Was u progu nowego roku szkolnego 2014/2015. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Kolejny raz są one bardzo pracowitym okresem.  W tym roku postanowiliśmy otworzyć sześć oddziałów klas pierwszych. Mimo 144 nowych miejsc nie mogliśmy przyjąć aż 138 kandydatów, w większości bardzo dobrych uczniów. Cieszymy się tak wielkim zaufaniem i zainteresowaniem, jednocześnie doświadczamy ograniczonych możliwości przyjęcia tych, którzy wybrali KOSTKĘ będąc świetnymi kandydatami. Wszystkim szczerze życzę odnalezienia takich szkół, w których bezpiecznie będziecie mogli zdobywać wiedzę i rozwijać Wasze wszechstronne indywidualne talenty.

            Miesiące wakacyjne to również czas remontów. Tym razem zakres prac jest wyjątkowo duży, obejmuje bowiem remont dachu budynku głównego oraz II-gie piętro, w sumie ponad 2200 m2. Na drugim piętrze zaplanowaliśmy 9 nowych klas, w tym cztery pracownie: chemiczną, biologiczną, artystyczną i muzyczną. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli będzie również sala konferencyjna oraz gabinety dla zespołów przedmiotowych. Swoje miejsca będzie w końcu miała kulinarna grupa „Kostka smaku”. Dzięki życzliwości firmy remontowej  wycyklinowany i odnowić został parkiet w obu salach gimnastycznych. Rodzicom i Przyjaciołom KOSTKI, którzy hojnie nas wspierają bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

            Pragnę gorąco zaprosić wszystkich Uczniów, Rodziców, Opiekunów oraz Pracowników KOSTKI na wspólne sprzątanie. Rozpoczynamy od najbliższego wtorku tj. 26 sierpnia, od godziny 15:00 przez kolejne dni do soboty. W miarę możliwości proszę przynieść ze sobą rękawiczki, ściereczki oraz wiaderka.

            Do tych ważnych dat dodajcie również informacje o rajdzie integracyjnym dla uczniów klas pierwszych. Spotykamy się 30 sierpnia przed szkołą o godzinie 8:30. Szczegóły na stronie www.kostka.edu.pl.

            Przypominam i bardzo gorąco proszę Uczniów klas pierwszych, aby w tym tygodniu uzupełnili informacje o rozmiarach na stroje szkolne w sekretariacie uczniowskim, tak abyśmy mogli zdążyć na 18 września, na pasowanie w święto Patrona szkoły. 

            Odpowiadając na zaproszenie Księdza Proboszcza Zbigniewa Bielasa z parafii Matki Bożej Dobrej Rady, Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w kościele parafialnym w dniu 1 września tj. poniedziałek o godzinie 9:30. Po Mszy św. wspólnie przejdziemy do szkoły. Informacja o szczegółowym planie zostanie zamieszczona na stronie internetowej lub będzie można ją uzyskać w sekretariacie szkolnym.

            Wypatrując zbliżających się wydarzeń i wspólnego bycia z każdym z Was, serdecznie pozdrawiam i modlitewnie wspieram.

            Do zobaczenia. Z Bogiem

/-/ o. Paweł Brożyniak SJ

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.