Koniec drugiego roku nauki w KOSTCE uczciliśmy uroczystą Galą, która miała miejsce 26 czerwca w auli Akademii Ignatianum przy ulicy Kopernika 26. Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego poprzedziła Msza św. w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa Ojców Jezuitów. Mszę św. sprawował Ojciec Wojciech Ziółek SJ Prowincjał Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, koncelebrował Ojciec Paweł Brożyniak SJ Dyrektor Szkoły, Ojciec Artur Niechwiej SJ, Ojciec Jakub Śpiewak SJ i ks. Zbigniew Bielas – proboszcz parafii p.w. Matki Dobrej Rady.

Następnie udaliśmy się do auli, gdzie miała miejsce część artystyczna przygotowana przez Panią Agnieszkę Korczak i Panią Aldonę Skoczek. Wszyscy doskonale się bawiliśmy, gdyż uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe przedstawienie.
Ważnym i wzruszającym momentem Gali było pożegnanie pierwszego rocznika absolwentów KOSTKI. Były to chwile pełne wzruszeń i emocji. Każdy z nich po wejściu na scenę otrzymał pamiątkową tarczę i dyplom.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom statuetek 4W. Spośród wielu nominowanych, w tym roku szkolnym zasłużyli na nie: Stanisław Lorys – w kategorii WIARA, Ewelina Janawa – WYTRWAŁOŚĆ , Kinga Piwowarczyk WIEDZA oraz Zuzanna Radek – WYZWANIE.
Nie zapomniano także o wyróżnieniu i docenieniu nauczycieli. Statuetkę w kształcie KOSTKI otrzymała od uczniów naszej szkoły p. Katarzyna Kowalczyk oraz p. Agnieszka Krupa, wybrana przez Dyrekcję. Nagrodę WYJĄTKOWY DLA KOSTKI otrzymał Prowincjał Jezuitów o. Wojciech Ziółek SJ. Nagrody wręczali: autor statuetek Pan prof. ASP Karol Badyna, Ojciec Dyrektor oraz zaproszeni Goście: Pan prof. Tadeusz Borkowski, Pan Dave Ziemba, Pan Radosław Gruszka – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Na Kozłówce i Pan Krzysztof Wałek właściciel firmy budowlanej.


Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Gali za dostarczenie niezapomnianych wrażeń, dziękujemy przybyłym Gościom za uświetnienie uroczystości. Uczniom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć.

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego


Łukasz Miłek, nauczyciel wiedzy o społeczeństwieZobacz zdjęcia