W niedzielę 15 czerwca br., w czasie pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową osiedla „Na Kozłówce” w Krakowie, honorowe odznaczenie – medal „Honoris Gratia” otrzymał o. Paweł Brożyniak SJ dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie.

Wyjątkowy i zaszczytny medal o. Dyrektor otrzymał z rąk pana prof. Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta Krakowa, w obecności pana Radosława Gruszki Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Kozłówce”, który razem z Zarządem Spółdzielni był pomysłodawcą i wnioskodawcą przyznania medalu. Pan Prezydent wręczając medal stwierdził, iż o. Paweł Brożyniak otrzymuje najwyższe odznaczenie Miasta Krakowa za wielki wkład w rozwój lokalnej edukacji oraz pozytywne oddziaływanie szkoły KOSTKI na społeczność osiedla. Dziękując o. Paweł wyraził swoją wdzięczność i radość z przyznanego medalu i bardzo mocno podkreślił, iż na ten medal zapracowała cała społeczność KOSTKI – pracownicy, uczniowie, rodzice, przyjaciele szkoły. Wszyscy, w tym sukcesie i wyróżnieniu mają swój znaczący i ważny udział.

Atmosfera i charakter pikniku rodzinnego oraz wręczenie medalu uświadamia i nakreśla charakter i kierunek pracy KOSTKI, która jest bardzo mocno związana z najbliższym środowiskiem, z osiedlem na „Na Kozłówce”. Kozłówek jest dla KOSTKI, a KOSTKA jest dla Kozłówka…

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego


 Zobacz zdjęcia