XIV Festiwal Nauki w Krakowie pod hasłem „Z NAUKĄ PRZEZ WIEKI” odbył się w dniach od 21 do 24 maja br. Głównym koordynatorem Festiwalu był Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tegoroczne hasło nawiązuje do obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. To jeden z bardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń popularnonaukowych, organizowanych w samym sercu Krakowa – na płycie Rynku Głównego oraz w siedzibach współorganizatorów.Rynek Główny w Krakowie zamienił się tradycyjnie w „naukowe miasteczko namiotowe”.

Była możliwość przeprowadzenia rozmów z naukowcami, studentami i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Festiwalu. Uczniowie KOSTKI z klasy 2A już po raz drugi postanowili wyruszyć w podróż po świecie nauki. Mieli okazję wykonać proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary. Niektórzy wygrali ciekawe nagrody. W namiocie Wydziału Nauk Społecznych uczniowie KOSTKI odbyli medialną podróż w przeszłość przenosząc się do czasów PRL-u, kiedy to królowała propaganda i kartki na cukier. Jeden z uczniów (Kacper Bisaga) wcielił się w rolę prezentera „Dziennika Telewizyjnego”.

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

 

Poniżej relacja jednego z uczestników:

Uważam, że Festiwal Nauki jest świetnym przedsięwzięciem. Każdy z nas już zaczyna myśleć o tym, co może robić w przyszłości i jakie studia trzeba skończyć. Na festiwalu jest prawie każdy wydział z większych uniwersytetów i dlatego to świetna okazja, żeby porozmawiać ze studentami, zobaczyć co można na studiach i po studiach robić. Moim zdaniem wyjście na targi nauki bardzo się udało.

Stanisław Lorys 2a

Zobacz zdjęcia