Od kilku miesięcy mamy zaszczyt korespondować z o. Jakubem Rostworowskim (jezuitą z Krakowa), który od 23 lat przebywa na misji w Afryce. Dzięki tym kontaktom sporo dowiedzieliśmy się o potrzebach mieszkańców Zambii oraz o wyzwaniach, jakie podjął o. Jakub, by ułatwić im spotkania z Panem Bogiem. Z przyjemnością włączyliśmy się w dzieło budowy Kościoła św. Józefa i z entuzjazmem zbieraliśmy pieniądze na dach świątyni.

Radość nasza tym większa, gdyż 7 maja 2014r. o. Jakub odwiedził KOSTKĘ, a klasa IIc mogła poznać wspaniałego misjonarza osobiście oraz przekazać uzbierane środki finansowe! Ojciec Jakub opowiedział nam o sobie wiele ciekawych rzeczy. Dowiedzieliśmy się o jego początkach w tak egzotycznym kraju oraz jak wygląda jego codzienność po ponad dwudziestu latach. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o wężach pełzających przed domem i w domu, o regionalnych potrawach z kurczaka i wnętrzności kozy, o samodzielnym kiszeniu kapusty i lepieniu pierogów ruskich przez czarnoskórego kucharza. Ojciec Jakub uświadomił nam również jak wielkim błogosławieństwem jest dla nas KOSTKA oraz przedstawił swoje spostrzeżenia na temat naszego patrona – św. Stanisława Kostki.

Na koniec mogliśmy zadawać pytania oraz omówić kwestię adopcji dziecka z Zambii, gdyż klasa IIc (dzięki pomocy o. Jakuba) przygotowuje się do tego przedsięwzięcia. Tuż przed końcem lekcji nasz miły gość pomodlił się i pobłogosławił nas w języku ludności plemiennej Zambii. Na pamiątkę otrzymaliśmy również wielkie zdjęcie świętego Jana Pawła II, które zajmie honorowe miejsce w naszej klasie.

Za wizytę serdeczne Bóg zapłać!

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego oraz opiekun SU

 

Zobacz zdjęcia