16 maja 2014 odwiedził KOSTKĘ Chris Lowney, jeden z największych na świecie autorytetów w dziedzinie zarządzania, autor bestselleru „Heroiczne przywództwo”. (WAM, 2011) Podczas godzinnej wizyty zwiedził szkołę, zobaczył jak wygląda przerwa w KOSTCE oraz udzielił ponad 20 minutowego wywiadu dla KOSTKI-MAGAZYNU.

Chris_Lowney_w_KOSTCE_05162014_1

Naszemu gościowi bardzo spodobały się przygotowane przez dziennikarzy KOSTKI pytania. Odpowiadając na jedno z nich, o to jaki przedmiot powinni jako uczniowie polubić najbardziej, aby stać się ludźmi sukcesu, jak Chris Lowney, nasz gość wpierw zażartował: „powinniśmy kopić i polubić studiowanie książek Chrisa Lowney’a”, a następnie, już na poważnie rozwinął odpowiedz: – „Znając wiele osób, które osiągnęły w życiu znaczące sukcesy (zawodowe i w życiu osobistym) wiem jak każda z nich musiała i musi ciężko pracować. Niektórzy myślą, że w życiu można iść na skróty, inaczej mówiąc, chcieliby wybrać krótszą i łatwiejszą drogę. Ale z doświadczenia też wiem, że jeżeli chcesz coś w życiu zdobyć to musisz ciężko pracować”. Na to jeden z uczniów dopytał: – w takim razie nie jest najważniejsze jaki przedmiot powinniśmy lubić bardziej, ale o wiele ważniejsze jest to, jak będziemy przykładać się do wypełniania naszych różnych codziennych obowiązków?. „Właśnie tak!”, potwierdził Chris Lowney, każdy z nas winien pracować, Wy szkole, wypełniając systematycznie swoje obowiązki, a przez to ciężko pracując, bo taka postawa poprowadzi Was do sukcesu. Na koniec wizyty nasz gość, w ostatnio przetłumaczonej na język polski książce „Heroiczne życie” (WAM, 2013), zostawił życzenia dla KOSTKI i wszystkich uczniów, byśmy żyli jak liderzy i żyli heroicznie. Z niecierpliwością czekamy na numer KOSTKI-MAGAZYNU, w którym ukaże się cały  wywiad z kolejnym wyjątkowym gościem w Naszej szkole.

05162014_Chris_Lowney_dedykacja_dla_KOSTKI

o. Paweł Brożyniak SJ

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.

Miałem przyjemność przeprowadzić wywiad z Panem Crisem Lowneyem. Jest to osoba z wieloletnim doświadczeniem i osiągnięciami. Swoje sukcesy zawdzięcza ciężkiej pracy, o której wiele nam opowiedział w czasie wywiadu. Podkreślał, że nieważne czy jesteś bogaty czy biedny – liczy się tylko ciężka praca, która sprawi że będziesz wstanie otrzymać to czego pragniesz. To właśnie od Chrisa Lowney’a można dowiedzieć się co w biznesie jest najważniejsze i czym musisz się kierować w czasie swojej pracy. Polecam wszystkim przeczytanie chociaż jednej książki, która jest skarbnicą wiedzy, w której umieszczonych jest mnóstwo dobrych rad.

Michał Czechowski, klasa II C