14 maja 2014 r. uczniowie Kostki, trzech z 2a i czterech z 3a udali się na zajęcia Kółka Matematycznego na UJ. Na wejściu otrzymali przepis jak grać w różne gry i jak najwięcej wygrać. Znajomość prawdopodobieństwa – bo taki był temat , ułatwia życie. A może któryś z uczniów obliczy ile wynosi prawdopodobieństwo otrzymania przez niego 6 na koniec roku?

SAMSUNG

 

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii

 

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki

 

Wyjście na zajęcia z matematyki dotyczące „Elementów statystyki opisowej i rachunku prawdopodobieństwa” było bardzo ciekawe i wciągające. Pan prowadzący tłumaczył nam wiele pojęć matematycznych związanych z tym tematem i podawał różne zadania. Każdy z nas mógł włączyć się do ich rozwiązania i dodatkowo otrzymać za to pozytywną ocenę. Te zajęcia bardzo mi się spodobały i chętnie wezmę udział w kolejnych.

Iwona Małysa kl.IIIa

Dnia 14 maja odbyło się wyjście na UJ do instytutu Matematyki i Informatyki, w którym udział wzięła część klasy 2a i 3a wraz z Panią Jandą i Panią Rogodzińską. Wyjście przebieglo w sympatycznej atmosferze. Na wykładzie omawialiśmy kombinatorykę oraz rachunek prawdopodobieństwa. Kostkowicze brali aktywny udział w spotkaniu dzięki czemu na pewno poszerzyliśmy swoją wiedzę matematyczną. W końcu MAGIS znaczy więcej.

Franek Lewiński kl. II a