W sobotę, 26. kwietnia, Uczniowie KOSTKI mieli możliwość czynnie zaangażować się w akcję społeczną propagującą profilaktykę raka krtani. Dzięki zaproszeniu wystosowanemu przez Stowarzyszenie Osób Laryngektomowanych „Ambasada Sukcesu” w Opolu oraz Prezesa Opolskiej Izby Lekarskiej, dra Jerzego Jakubiszyna, reprezentacja KOSTKI wzięła udział w III edycji Turnieju Piłki Nożnej Na Rzecz Laryngektomowanych, który przeprowadzony został w ramach Dni Opola.
W rozgrywkach, oprócz KOSTKI, udział wzięły trzy zespoły, w tym dwie drużyny klubowe – MOSiR Opole oraz MKS Cracovia Kraków oraz reprezentacja Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. Mecze odbywały się na bardzo dobrze przygotowanych boiskach, z piękną oprawą muzyczną (graną również na żywo przez zespoły składające się z lekarzy) i pod patronatem Radia Opole.

W rywalizacji sportowej reprezentacja KOSTKI musiała uznać wyższość zespołów klubowych, ale drużynie z Kędzierzyna nie dała już szans i ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. Nie wynik sportowy jednak był najważniejszy tego dnia, ale wsparcie udzielone osobom laryngektomowanym (po usunięciu krtani). Była to też doskonała okazja do pogłębienia przez Uczniów wiedzy na temat zdrowego trybu życia i uświadomienia sobie skutków ulegania nałogom, zwłaszcza tytoniowemu. Równolegle z turniejem młodzieżowym prowadzone były rozgrywki dorosłych, w których wzięły udział reprezentacje dziennikarzy, radiowców, lekarzy i policjantów. Po części sportowej uczestnicy wyjazdu mieli jeszcze możliwość podziwiania panoramy Opola z wysokości Wieży Piastowskiej oraz przekonania się, że grobowce władców znajdują się nie tylko pod Katedrą na Wawelu.W Opolu, w podziemiach Kościoła Franciszkanów pochowani są bowiem książęta z linii Piastów Opolskich i dzięki uprzejmości O. Sebastiana Uczniowie mogli zwiedzić katakumby.
Nawiązane kontakty oraz pozytywne wrażenia, jakie były udziałem zarówno Zawodników, jak i Organizatorów pozwalają sądzić, że w przyszłym roku KOSTKA ponownie zawita do Opola.

Reprezentacja KOSTKI wystąpiła w składzie:
Szymon Adamkiewicz, Bartłomiej Aksman, Patryk Gicala, Kacper Kuć, Mateusz Łapuszek, Maciej Madejski, Łukasz Musiał, Kevin Ossoliński, Sebastian Tatko, Marcel Wilczyński.
Trenerką zespołu była mgr Joanna Ilnicka.

Grzegorz Jakubiszyn, nauczyciel wychowania fizycznego

Joanna Ilnicka, nauczyciel wychowania fizycznego

Zobacz zdjęcia