19 marca br. gościliśmy w naszej Kreatywnej KOSTCE Pasjonatów. Trzej panowie – Mariusz, Piotr i Łukasz zajmują się Bumperballem (http://www.bumperball.pl/). Spotkanie prowadził pan Mariusz, który opowiedział nam, czym zajmuje się na co dzień w pracy zawodowej, jak pracuje na rzecz innych, jak dba o własny rozwój oraz jakie ma zainteresowania. Słuchaliśmy go z ciekawością, po czym nadeszła chwila wypróbowania przywiezionego sprzętu – czas „obijania”. Okazało się, że po założeniu Bumperballa – wytrzymałego balona – upadek nie boli, fikołki stają się o wiele prostsze niż na materacu, a przekraczanie własnej wyobraźni jest zabawne. Uczestnikami spotkania byli nie tylko Kostkowicze, ale i sam Ojciec Dyrektor.

By powspominać zabawę z Bumperball, zapraszam do galerii zdjęć.

Katarzyna Świerzewska, nauczyciel wychowania do życia w rodzinie

 

Uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach, mówią o nich tak:

 „O Bumperball słyszałyśmy już wcześniej, jednak po raz pierwszy spotkałyśmy się z tym na zajęciach Kreatywnej KOSTKI. Była to świetna zabawa. Zachęcamy wszystkich do takiego spędzania wolnego czasu.”

Alicja i Faustyna z kl. I d

„Weszliśmy w piłki i zaczęły się zderzenia, przewroty i inne dziwne rzeczy. Bumperball to fajny i aktywny sport. Niech ci, których nie było żałują i to bardzo.”

Piotr z kl. I b

„Bumperball jest to fajna zabawa dla każdego.”

Jerzy z kl. I e

Także nasz gość, pan Mariusz, kieruje do nas kilka słów:

„Pragnę podziękować za możliwość podzielenia się swoimi pasjami i przemyśleniami z młodzieżą w ramach spotkania z cyklu „Pasjonaci”. Sam fakt, że uczniowie zgodzili się zostać po zajęciach, aby dowiedzieć się i spróbować czegoś nowego, napawa optymizmem. Uważam, że inicjatywa spotkań tego typu może przynieść wiele dobrego, gdyż może dać młodemu człowiekowi bodziec do działania – twórczego, rozwojowego i sprawiającego radość. Wspominałem, że warto walczyć o własne marzenia i nie bać się stawiać sobie celów i wyzwań – mam nadzieję, że spotkania „Pasjonatów” będą dla uczniów dobrym zaczynem, który wzbudzi i wyzwoli potencjał, który w nich drzemie.”

 Na koniec – cenne motto, które w życiu towarzyszy panu Mariuszowi:

 „Nie daj sobie nigdy wmówić, że czegoś nie potrafisz.

Masz jakieś marzenia? Spełnij je!

Ludzie mówią, że się nie da, kiedy sami czegoś nie potrafią.

Chcesz czegoś, to walcz i już!”

[z filmu pt. „W pogoni za szczęściem” („The Pursuit of Happyness”)]

Zobacz zdjęcia