28 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym numer XV odbył się Finał I Podgórskiej Bitwy na Talenty, akcji objętej patronatem Domu Kultury Podgórze oraz Rady Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim, organizowanej przez Młodzieżową Radę Dzielnicy XII Miasta Krakowa, będącej grupą projektową Fundacji „Wygrajmy Siebie”. Jest to kontynuacja znanej w Dzielnicy Bieżanów-Prokocim Bitwy na Talenty, która miała miejsce już dwukrotnie. W tym roku po raz pierwszy mogli brać udział uczniowie z wszystkich  gimnazjów z terenu Dzielnic Podgórskich: VIII, IX, X, XI, XII i XIII.

IMG_0292

Nie mogło również zabraknąć Uczniów KOSTKI. Wystartowaliśmy w  dwóch zespołach: pierwszy w składzie: Kamila Majkowska, Adam Miąsko, Mateusz Łapuszek i Piotr Zięba, którzy zaprezentowali utwór własnego autorstwa i drugi zespół w składzie: Zuzanna Radek i Stanisław Lorys w scenie dialogu ze spektaklu ”Na miłość nie ma rady”.

IMG_0305

O tym, że w naszej KOSTCE jest talentów wiele, wiedzą nie tylko nauczyciele i dlatego jury postanowiło przyznać I nagrodę, w kategorii – zespół, naszym aktorom: Zuzannie Radek i Stanisławowi Lorysowi. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 31 maja br. w Dworze Czeczów.

Oczywiście podziękowania należą się również dla naszego zespołu muzycznego, który „porwał publiczność” i otrzymał ogromne brawa.

GRATULUJEMY i zapraszamy do udziału uczniów KOSTKI
w II Podgórskiej Bitwie na Talenty, która już za rok!!!!

Aldona Skoczek, nauczyciel muzyki

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły