Kilka dni temu ukazał się artykuł, przygotowany przez Elizabeth Lembo, studentkę Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie (USA) w ramach międzynarodowego projektu Edukacja a sprawiedliwość społeczna. Studenci Georgetown University, dzięki swojej pracy zdobyli stypendia,  i w nagrodę wyjechali do  Argentyny, Peru, Kambodży i Polski. W tym celu, w lipcu ubiegłego roku, Elizabeth przyjechała do Krakowa i gościła w KOSTCE oraz Akademii IGNATIANUM, aby przeprowadzić swoje badania nt. edukacji jezuickiej w Polsce.

Prezentację projektu można zobaczyć w relacji filmowej, część o KOSTCE zaczyna się od 35 minuty, jak również przeczytać opublikowany raport, który w całości znajduje się na stronie Berkley Center for Religion, Peace & World Affairs.

georgetown_university_-24

Główna siedziba Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie

Już niebawem, raport zostanie przetłumaczony przez uczniów KOSTKI i zamieszczony na stronie www. Wielkie marzenia się spełniają, warto je podejmować zaczynając od sumiennej pracy.

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.