30 października 2013 roku odbył się pierwszy etap (szkolny) Konkursu Kuratoryjnego z informatyki. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów z KOSTKI. Niektórzy po raz pierwszy uczestniczyli w takim konkursie, inni po raz drugi lub trzeci. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru. Uczestnik, który uzyskał min 82,5 % przechodził do etapu drugiego – rejonowego. Z pośród wszystkich uczniów ta sztuka udała się jedynie Michałowi Jastrzębskiemu z klasy 2a, bliski szczęścia był Szymon Kyrcz reprezentujący klasę 3a. Niestety uzyskał tylko 80% (1 pkt mniej).

W drugiej połowie grudnia 2013 odbył się drugi etap konkursu (rejonowy). Etap ten był już zdecydowanie trudniejszy od wcześniejszego. Mimo tego nasz  reprezentant KOSTKI w Konkursie Kuratoryjnym z Informatyki na etapie rejonowym nie poddał się. Dzielnie rozwiązywał zadania z testu oraz wykonywał działania w Excelu. Niestety Michałowi zabrakło tylko … 2 pkt do szczęścia. Na tym etapie nasz uczeń zdobył 43 z 60 pkt , co odpowiada 71,6 %.

To bardzo wysoki i świetny wynik. Gratulujemy !

I mimo, że tak niewiele brakło do etapu wojewódzkiego (finałowego), to doceniamy Twoją walkę, a na następny rok szkolny życzymy więcej szczęścia i dotarcia do finału.

Następna edycja Konkursu Kuratoryjnego już w Październiku 2014 roku.

Paweł Mika, nauczyciel informatyki i zajęć technicznych