pioroWydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprosili młodzież do udziału w Festiwalu Młodego Słowa. Celem projektu jest promocja twórczości poetyckiej uczniów krakowskich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W ramach Festiwalu Młodego Słowa odbył się przegląd twórczości poetyckiej uczniów. Następnie 11 grudnia 2013r. podczas spotkania z jurorami konkursu autorzy prezentowali wiersze na scenie teatralnej w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wiktora 9 w Krakowie. Prace festiwalowe – 3 krótkie utwory poetyckie- napisane przez Zuzannę Radek oraz Stanisława Lorysa zostały docenione i bardzo wysoko ocenione przez jury konkursu, w którym zasiadali krakowscy poeci i pracownicy wyższych uczelni. Zuzanna Radek otrzymała nagrodę główną-tablet, a Staszek Lorys wyróżnienie. Nasi uczniowie klas drugich rywalizowali z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych i dlatego tym bardziej należy docenić talenty literackie Zuzanny (która już zdobywała laury w konkursach poetyckich) i Staszka (który zaczyna przygodę z pisaniem). Nagrodzone wiersze zostaną wydrukowane na łamach czasopisma „Śmigło”.

Gratulujemy!

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS