Popołudnie i wieczór  19 grudnia uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście spędzili  w szkole na Wigilii w  Kostce. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie zaowocował spotkaniem ludzi, którym zależało na wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i spotkaniem przy wigilijnym stole.

Spotkanie rozpoczęli  o.Paweł Brożyniak i harcerze od wprowadzenia  Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie w nastrój bożonarodzeniowy wprowadziło nas przedstawienie koła teatralnego pt. „ W tradycji…”. Do wiejskiej chaty i dworu szlacheckiego zapraszali nas aktorzy, aby czerpać ze źródeł polskiej tradycji, aby uchwycić obce już młodzieży klimaty dziewiętnastowieczne, aby wybrzmiewały gwara ludowa i staropolszczyzna. Na wysokości zadania stanął również chór szkolny i soliści, którzy przygotowali kolędy i pastorałki, bez tego ich śpiewania nie udałoby się uzyskać nastroju zadumy i radości . Między innymi właśnie te nastroje udzieliły się naszemu gościowi zza oceanu. Dave Zięba –nasz gość specjalny, który niedawno znów nas odwiedził-był w KOSTCE  za pośrednictwem Skype i mógł uczestniczyć w wigilijnym spotkaniu w tym samym czasie i miejscu co my. Złożył wszystkim życzenia i zapewnił o swojej do nas sympatii, żałował, że nie ma go w Krakowie. Tę część spotkania zakończył Dyrektor, składając wszystkim życzenia.

Kiedy młodzież i dorośli spotkali się przy wigilijnym barszczu z uszkami, rozmowom i życzeniom nie było końca.  Długo jeszcze rozbrzmiewały w pomieszczeniach i na korytarzach kolędy, a młodzież nie kwapiła się do wyjścia. Na koniec  przedstawiciele grona rodziców i nauczycieli kolędowali, i kolędowali… Kto wie, może właśnie wtedy powstał niepowtarzalny chór? Zobaczymy, co czas pokaże.

PS  Zapraszamy również do oglądania  prac zainspirowanych Bożym Narodzeniem, które wykonała Ola z klasy pierwszej. Zostały one wyeksponowane na parterze w części przeznaczonej dla MAGIS.

 Dziękujemy wszystkim, młodzieży z koła teatralnego i chóru  oraz współpracownikom, za przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia.

Aldona Skoczek, nauczyciel muzyki

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

Zobacz zdjęcia