12 grudnia 2013 r. odbył się w naszej KOSTCE pierwszy historyczny koncert świąteczno-charytatywny. Zagraliśmy pod hasłem: „Serce dla Alicji”. Maleństwo przyszło na świat kilka dni temu i rozpaczliwie walczy o życie. Tego wieczoru przyświecał nam sens słów Lwa Tołstoja: „Dzieci mają tylko żyć, dorośli mają tylko walczyć”.  Załoga KOSTKI wraz z przyjaciółmi i ludźmi dobrej woli również postanowiła powalczyć. A stawka jest najwyższa – życie Ali. Na scenicznym froncie obserwowaliśmy najmocniejszych i dzielnych bohaterów wieczoru.

Wystąpili:

 • Janusz Radek
 • Zuzanna Radek
 • Wiktoria Sikorska
 • Krzysztof Bigaj
 • Zespół Insieme
 • grupa Biedronki z Przedszkola nr 36
 • szkolny zespół wokalno-muzyczny.

Nieco dalej od sceny toczył się równie zacięty bój o każdą złotówkę. Nauczyciele i uczniowie obstawili kiermasz świąteczny, a kochani Rodzice zagrzewali do boju, podnosili morale walczących słodkościami, regenerowali siły dzielnych bojowników gorącymi napojami. To piękne, proszę Państwa, że inicjatywa wszystkich połączyła.  Myślę, że koncert przy okazji stał się sposobem na integrację społeczności lokalnej ze społecznością KOSTKI. Miejmy nadzieję, że z każdą wrzucaną złotówką nasz wspólny wróg (choroba serduszka) wycofa się.

Na koniec jeszcze raz dziękuję Dyrekcji za zgodę na zorganizowanie koncertu, gwiazdom i gwiazdeczkom (przedszkolakom) za to, że zgodzili się wystąpić, a mojej fantastycznej klasie IIc przyznaję statuetki we wszystkich kategoriach 4W, ponieważ:

 1. wierzyli, że się uda,
 2. wiedzieli, jak mi pomóc,
 3. wytrwali ze mną do samego końca,
 4. podjęli wyzwanie.

Jestem Wam wdzięczna!

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego

 

O. Jakub Śpiewak SJ – katecheta w KOSTCE

 

Paula Gorgoń-Fultyn,pedagog, nauczyciel języka angielskiego

 

Zobacz zdjęcia