Nasza uczennica Kinga Kmiecik z klasy II C wzięła udział w Konkursie Kuratoryjnym z języka niemieckiego uzyskując w etapie szkolnym 81 %. Dzięki temu przeszła do etapu rejonowego. Jak nam wszystkim wiadomo, konkursy kuratoryjne do łatwych nie należą, a Kinga jako jedyna uczennica z naszej szkoły przeszła do etapu rejonowego z języka niemieckiego, który odbył się 3 grudnia w jednym z krakowskich gimnazjów. Konkurencja była bardzo duża, a zadania na poziomie licealnym, mimo to  Kinga uzyskała prawie 60 %. To świętny wynik biorąc pod uwagę wysoki poziom konkursu i wiek Kingi. Bardzo się cieszymy i gratulujemy Kindze. Mimo, iż nie udało się przejść do etapu wojewódzkiego to jesteśmy dumni i życzymy Ci dalszych sukcesów.

Serdecznie zapraszam wszystkich do nauki i do udziału w Kółku Języka Niemieckiego ,,Übung macht den Meister” oraz do udziału w Konkursach z języka niemieckiego.

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego