JEDEN KONKURS –SIEDEM NAGRÓD

Już od dwudziestu lat DK „Podgórze” organizuje Krakowski Turniej wiedzy o Mitologii i Antyku. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, gdyż skierowany jest do uczniów utalentowanych w różnych dziedzinach wiedzy i sztuki. W ramach Turnieju stanęli w szranki uczniowie KOSTKI, oto ich osiągnięcia.

 Konkurs literacki „Powrót do Twojej Itaki”

Wzięło w nim udział 105 prac, które rozpatrywane były w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii poezja gimnazjalistów III miejsce za wiersz „Brzegi, na których nas nie ma” jury przyznało Zuzannie Radek z kl.2c.  Stanisław Lorys z kl. 2a otrzymał wyróżnienie za tekst „Przystanek tramwajowy do nowej Itaki”. Rozdanie nagród i wieczór autorski odbędą się 13 grudnia o godz. 17.00 w Domu Kultury „Podgórze”, ul. Sokolska 13

 Konkurs recytatorski „Proza i Poezja Antyku”

 Jury w składzie: Anna Ramza-Kozioł – aktorka, Helena Karniewicz – kulturoznawczyni i Maciej Bartosz – aktor wysłuchało 175 recytujących i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia uczniom naszej szkoły:

 II miejsce ex aequo:  Wiktoria Sikorska kl.2c oraz  Stanisław Lorys kl. 2a.

 III miejsce  Zuzanna Radek kl.2c. 

Wyróżnienie Kinga Piwowarczyk kl.2a. 

Konkursu plastycznego „Odyseusz nieustraszony podróżnik”

Napłynęło 230 prac z 39 szkół i ośrodków. Mimo dużej konkurencji doceniony i wyróżniony został talent Pawła Dużyka z kl.2a.

Gratuluję wszystkim nagrodzonym, a Kindze, Agnieszce i Emilii życzę wytrwałości i dalszego rozkwitania. Wszystkich Was mam nadzieję nadal spotykać na MAGISOWEJ drodze rozwijania pasji oraz realizowania marzeń i celów. Do zobaczenia więc…

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

 

Zobacz zdjęcia