DEUTSCH MACHT SPAß !
W czwartek 14 listopada 2013 roku do Naszego Gimnazjum zawitał bardzo długo wyczekiwany jeden z pięciu samochodów DEUTSCH WAGEN TOUR. Projekt Deutsch Wagen Tour, którego celem jest motywowanie i zachęcanie uczniów do nauki języka niemieckiego jest realizowany na terenie Polski od 2009 roku. Do udziału w tym ogólnopolskim projekcie chętnych jest wiele szkół, dlatego tym bardziej byliśmy zaszczyceni, że KOSTCE się udało!


W ramach tego przedsięwzięcia, pod opieką nauczycielki języka niemieckiego pani Agnieszki Krupy, zostały przeprowadzone warsztaty z uczniami klas językowych – I C i II C – oraz zajęcia z elementami animacji językowych. Zajęcia prowadziła Lektorka Deutsch Wagen Tuor. Poprzez gry i zabawy uczniowie utrwalili słownictwo oraz poznali nowe ciekawostki dotyczące naszych zachodnich sąsiadów. Zabawa połączona z nauką była przednia! Ponadto uczniowie otrzymali drobne upominki. Uczniom zostały również zaprezentowane argumenty dlaczego WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO! A przecież – WARTO 🙂
Szczególne podziękowania kieruję do klasy I C- klasy, która dopiero rozpoczęła przygodę z językiem niemieckim- a bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w warsztatach. Dziękuję 🙂

Bardzo się cieszymy, że mieliśmy szansę wziąć udział w ogólnopolskim projekcie realizowanym przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej ( DAAD), Polsko- Niemiecką Izbę Przemysłowo- Handlową. Głównym sponsorem projektu jest firma Volkswagen Poznań Sp.z o.o.
Jasne, że klar!

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

 

 

Wrażenia Lektorki Deutsch Wagen Tour
Serdecznie dziękuję pani Agnieszce Krupie – nauczycielce języka niemieckiego za zaproszenie i organizację warsztatów oraz za miłe spotkanie, oraz uczniom za zapał i ciekawość, okazaną w trakcie warsztatów. Uczniom, życzę chęci i wytrwałości w nauce języka niemieckiego. Jasne, że klar 🙂

Serdecznie dziękuję Dyrekcji za miłe przyjęcie w Gimnazjum Jezuitów w Krakowie, za konstruktywną rozmowę na temat roli szkoły w kształceniu i wychowaniu młodzieży.
Beata Hadasz, Deutsch Wagen Tour

Wrażenia Uczniów

14.11.2013 mieliśmy wielką przyjemność brać udział w nietypowych zajęciach z języka niemieckiego, zorganizowanych przez Deutsch Wagen Tour. Było świetnie! Poprzez zabawę nauczyliśmy się wielu nowych słów po niemiecku. Całość zajęć trwała ponad godzinę. Rywalizowaliśmy ze sobą w grupach. Za wygraną dostawało się fajne nagrody: długopisy, które w środku mają labirynt, przez który trzeba przeprowadzić dwie kuleczki (wspaniałe na nudną lekcję!), breloki w kształcie czerwonych samochodów, tzw. „zośki”, czyli piłki oraz naklejki z napisem „Deutsch Wagen Tour” i ich hasłem reklamowym „Jasne, że klar”. Było śmiesznie i ciekawie. To był świetnie spędzony czas! Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Krupie, że wywalczyła dla nas te zajęcia!
Emilia Majewska kl. Ic

Zajęcia Deutsch Wagen Tour bardzo mi się podobały. Poznałam wiele nowych słówek oraz ciekawe sposoby nauki języka. Jestem zadowolona, że miałam możliwość uczestniczenia w tym projekcie. Mam nadzieję, że uda się zorganizować więcej tego typu zajęć w przyszłości!

Kinga Kmiecik 2c

Zobacz zdjęcia