Dnia 25. października o 15:30 sprzed Szkoły wyruszyła ekipa KOSTKA SKATE SQUAD, czyli grupa pasjonatów jazdy na rolkach i deskorolkach. Była to druga wyprawa po Krakowie, który mieliśmy okazję podziwiać w pięknej jesiennej scenerii. Wszystko tak naprawdę zaczęło się, gdy wysiedliśmy z tramwaju. Rozpoczęliśmy swoją przygodę jadąc Bulwarami Wiślanymi, przejeżdżając u podnóża Wzgórza Wawelskiego i dalej w kierunku Błoń. Świetna pogoda sprzyjała jeżdżeniu wokół Błoń, a szerokie i równe trasy zachęcały do próbowania różnych trick’ów, skoków i innych ewolucji. Stamtąd udaliśmy się do Parku im. dr H. Jordana, jednak wilgotne i pokryte liśćmi alejki znacznie utrudniały jazdę. Wyruszyliśmy więc w stronę Rynku, robiąc po drodze pętlę wzdłuż Plant. Na płycie Rynku zastaliśmy mnóstwo ludzi układających z wielkich liter swoje imiona lub nazwy miejscowości. Postanowiliśmy skorzystać z okazji i ułożyliśmy napis „KOSTKA”, przy którym zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć.

Niestety był to już ostatni „punkt programu” i musieliśmy już wracać. Pojechaliśmy zatem na przystanek i tramwajem wróciliśmy pod Szkołę. Już nie możemy doczekać się następnej wyprawy KOSTKA SKATE SQUAD’u
!

Dominik Róg, 3A

 

Piątkowa wyprawa była drugą w historii KOSTKI, ale z pewnością nie ostatnią! Zachęcamy wszystkich Uczniów jeżdżących na rolkach bądź deskach do włączenia się w kolejne akcje KOSTKA SKATE SQUAD’u. Już niebawem zaprezentujemy film z ostatniego wyjazdu.

Grzegorz Jakubiszyn, nauczyciel wychowania fizycznego

 

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii