Udział w dorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców staje się już powoli tradycją w naszej Szkole. Tym razem uczniowie klas 1a,1d i 2a wybrali się tam, by poszerzać swoją wiedzę z zakresu matematyki i biologii. Pod opieką p. Edyty Jandy i p. Magdy Czajkowskiej młodzież udała się na Kampus UJ i rozdzieliła na grupy tematyczne. Grupa „matematyków” wraz z p. E. Jandą wybrała „Łamigłówki i gry logiczne”, „Wielościany i inne obiekty matematyczne w Orgiami” oraz warsztaty rysowania anamorfoz na Wydziale Matematyki i Informatyki. Grupa „biologów” z p. M. Czajkowską w nowoczesnym laboratorium Instytutu Zoologii izolowała DNA z banana, izolowała komórki z narządów zwierząt, liczyła komórki pod mikroskopem i oznaczała ilość białka w próbie. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie z zaangażowaniem wzięli w nich udział. Dobry humor i miła atmosfera towarzyszyły nam przez cały czas, a zadowolenie niektórych uczniów było jeszcze większe dzięki nagrodom wygranym w konkursach i quizach. Mamy nadzieję, że za rok znów wspólnie będziemy uczestniczyć w kolejnej edycji i już teraz serdecznie zachęcamy naszych Uczniów.

Magda Czajkowska, nauczyciel biologii

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii

Zobacz zdjęcia