W historii naszej szkoły, zawsze we wrześniu (już drugi raz) uroczyście obchodzimy Święto naszego patrona Św. Stanisława Kostki. Świętowanie rozpoczynamy grami i zabawami na sali gimnastycznej i na boisku szkolnym. Wszystkie klasy rywalizują ze sobą, w wielu dyscyplinach sportowych, zdobywając ważne punkty. Klasa, która zdobędzie największą ilość punktów, we wszystkich imprezach szkolnych przez cały rok zdobędzie Puchar Dyrektora Szkoły.

W programie  naszego świętowania, ważne miejsce zajmuje modlitwa. W części oficjalnej uroczystej Galii, w obecności wielu Rodziców i Gości odbyła się koncelebrowana, uroczysta  Msza św., której przewodniczył Ojciec Prowincjał Wojciech Ziółek wraz z innymi duchownymi, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość.  W czasie Mszy św. dziękowaliśmy Św. Stanisławowi za opiekę i pomoc w budowaniu wyjątkowej KOSTKI, szczególnie w tym roku za Wszystkich, którzy przyczynili się do wykonania kompleksowego remontu parteru szkoły. Po Mszy św. nastąpił ważny  i oczekiwany przez uczniów klas pierwszych ( w tym roku 120, pięć oddziałów) moment – akt Ślubowania i Pasowania na ucznia KOSTKA Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie. Ślubowanie na Sztandar Szkoły poprowadziła Klaudia Kudłacz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Po ślubowaniu nastąpił akt pasowania, którego dokonał Ojciec Prowincjał relikwiami Św. Stanisława Kostki. W czasie pasowania Dyrektor Szkoły Ojciec Paweł Brożyniak wręczył każdemu uczniowi klas pierwszych, oczekiwany przez nich, strój szkolny. Godne i dostojne zachowanie  uczniów świadczyło o mocnym przeżyciu całej uroczystości, zwłaszcza ślubowania i pasowania. Po tej części uroczystości,  swoją radość wyrazili mocnymi, długimi i gromkimi brawami.

Po części oficjalnej mogliśmy przeżyć, pouczający,  głęboki w treść program artystyczny, w którym występowali uczniowie różnych klas, a został przygotowany przez panie Agnieszkę Korczak, Aldonę Skoczek i pana Krzysztofa Bigaja. Ostatnia część uroczystości należała do Rodziców KOSTKI, którzy przygotowali wystawny poczęstunek, na pięknie nakrytych i udekorowanych stołach. Główną atrakcją poczęstunku były ciasta, upieczone przez Mamy uczniów (rozmaite smaki, palce lizać..). Pani Danusia, szefowa Stołówki u „Stasia” serwowała pyszną kiełbaskę z grilla. Warto przeżyć to jeszcze raz i zobaczyć galerię zdjęć.

Dyrektor Józef Rostworowski

Zdjęcia – część SportowaZdjęcia – część Oficjalna