Koniec pierwszego roku nauki postanowiliśmy uczcić szczególnie i wyjątkowo. Świętowanie „roczku” było huczne, z przytupem i z rozmachem. Uroczystość miała dwie odsłony. Pierwsza; to Msza św. w przepięknej Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa Ojców Jezuitów, przy ulicy Kopernika 26 w Krakowie. W bordowych strojach KOSTKI, uczniowie zapełnili pierwsze ławki w kościele, widok budujący i niezapomniany, w dalszych ławkach usiedli Rodzice, Goście i Przyjaciele. Przed ołtarzem zajęła miejsce grupa muzyczna, składająca się z naszych uczniów pod dyrekcją Pani Aldony Skoczek. Jak zaśpiewali i zagrali zrobiło się miło i wzruszająco. Mszę św. sprawował Ojciec Paweł Brożyniak SJ Dyrektor Szkoły, w koncelebrze Ojciec Artur Niechwiej SJ i Ks. Kuba Śpiewak SJ oraz klerycy. W czasie Mszy św. po homilii Ojca Dyrektora, nastąpiła ważna i historyczna chwila dla KOSTKI. Ojciec Paweł Brożyniak poświęcił, ucałował i przekazał sztandar w ręce Pocztu sztandarowego. Prowadzący Poczet sztandarowy Michał Jastrzębski ucałował i przyjął sztandar. W imieniu wszystkich uczniów głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Klaudia Kudłacz – „Przyjmujemy ten sztandar. Obiecujemy dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i być godnym reprezentantem KOSTKA Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Krakowie. Tak nam dopomóż Bóg”.
Po Mszy św. wspólne zdjęcie Wszystkich uczestników uroczystości i przemarsz do auli Ignatianum, gdzie nastąpiła dalsza część obchodów „roczku”. W części artystycznej opowieść o przebytym roku szkolnym wg tekstów i scenariusza autorstwa Pani Agnieszki Korczak, piosenki i taniec z młodymi aktorami naszej KOSTKI ćwiczyła i wystawiła Pani Aldona Skoczek. W części oficjalnej po wprowadzeniu Pocztu sztandarowego i słowie Ojca Dyrektora nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień. Po świadectwa z wyróżnieniem wystąpiło, aż 18 uczniów z różnych klas. Tomasz Śmigla oprócz świadectwa z wyróżnieniem otrzymał dyplom laureata Kuratoryjnego Konkursu Biblijnego.
I następnie ważna chwila wręczenia dla uczniów statuetek 4W- za WIARĘ – Magda Ostafin, WYTRWAŁOŚĆ – Szymon Wojnar, WIEDZĘ – Kinga Kmiecik, WYZWANIE – Iwona Małysa oraz statuetek w kształcie kostki dla Szymona Tarkowskiego, wybranego przez uczniów KOSTKI i dla Zofii Nazim od Dyrekcji. Nagrodę WYJĄTKOWY DLA KOSTKI otrzymał nasz honorowy gość, który przybył ze Stanów Zjednoczonych Pan David Ziemba. Nagrody wręczali autor statuetek Pan prof. ASP Karol Badyna, Ojciec Dyrektor oraz zaproszeni goście Pan Radosław Gruszka Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Na Kozłówce i Pan Krzysztof Wałek Właściciel firmy budowlanej. Owacje i brawa nie ustępowały, grały fanfary, były uśmiechy i łzy wzruszenia..
Ostania część uroczystości to życzenia dla Ojca Pawła solenizanta. Sam solenizant rozpoczął budowanie na scenie wielkiej KOSTKI, którą współtworzyła z nim cała Społeczność szkoły i osoby nam życzliwe. Kiedy KOSTKA została zbudowana na scenie byli Wszyscy mający swoją „cegiełkę”, w tym wyjątkowym, niepowtarzalnym i historycznym „roczku”. Żeby w to uwierzyć, że to naprawdę się wydarzyło, trzeba koniecznie obejrzeć galerię zdjęć z naszej Gali…

Dyrektor Józef Rostworowski

 

Zobacz zdjęcia

 
Msza Święta na zakończenie pierwszego roku szkolnego KOSTKI z poświęceniem Sztandaru Szkoły

Uroczysta Gala na zakończenie pierwszego roku szkolnego w KOSTCE Akademia Ignatianum Kraków 2013