„DWIE MASKI KOSTKI” to nasze koło teatralne, które istnieje od marca w ramach Kostki- Magis.Działa w nim dwanaście osób, a założone zostało na wniosek samych uczniów, którzy chcieli rozwijać swoje talenty  aktorskie. Wspólnie przygotowaliśmy już oprawę szkolnych obchodów Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale prawdziwym sprawdzianem umiejętności i pracy grupowej była realizacja „Przyjaciela”, sztuki  która powstał na kanwie bajki I. Krasickiego pod tym samym tytułem. Autorski scenariusz  napisaliśmy specjalnie dla naszych aktorów i 19 czerwca 2013r. odbyła się szkolna premiera przedstawienia. Byliśmy przejęci i stremowani, ale to normalne, że chcieliśmy jak najlepiej wypaść i przypieczętować kilka miesięcy pracy pełnej wzlotów i upadków.

„Czuję się jak w Teatrze Słowackiego…”, „Gratuluję…”, „ Dziękuję za te chwile…”, „ Zagrajcie jeszcze raz…” -to kilka wypowiedzi nauczycieli i uczniów po przedstawieniu. Reakcja publiczności dodała nam skrzydeł do dalszej pracy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam zrealizować to przedsięwzięcie, Wasze zaangażowanie przyczyniło się do sukcesu.

 Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

 

Zobacz zdjęcia