W piątek 14. czerwca przeprowadzone zostały finałowe zawody w ramach Spartakiady Dzielnicy XII. Organizatorem imprezy była jak co roku Rada Dzielnicy XII przy współudziale Klubu Sportowego KOLEJARZ-PROKOCIM, a przeprowadzono ją na boiskach wielofunkcyjnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 przy ul Żabiej.

KOSTKĘ w finałowych rozgrywkach reprezentowało 23 Uczennic i Uczniów. Iwona Małysa i Mateusz Szela brali udział w konkurencji rzutów do kosza, Sandra Budka i Maciek Madejski rywalizowali w rzutkach (darts), a Kinga Piwowarczyk i Kuba Klita skakali w dal. W biegu wytrzymałościowym startowali Nina Chuderska, Weronika Czernecka, Janek Samp i Artur Kaźmierczak. Skocznością oraz zgraniem w drużynowych skokach na skakance musieli wykazać się Ania Werner, Kinga Czernecka oraz Karol Szczerba i Karol Daczkowski. Dla Sylwii Cabajewskiej i Mateusza Siwka wyzwaniem było przejechanie jak największego dystansu na rowerze stacjonarnym, natomiast Patrycji Piotrowskiej i Michałowi Czechowskiemu przyszło zmierzyć się z zwinnościowym torem przeszkód. Z kolei piątka dziewcząt, Marcelina Banaś, Klaudia Kudłacz, Klaudia Madej, Gabriela Natkaniec i Magda Kuć zaprezentowały układ fitness na tzw. stepach. Trzeba zaznaczyć, że oprócz gospodarzy KOSTKA jako jedyne gimnazjum wystawiła reprezentację w konkurencji taneczno-choreograficznej!

W ramach Spartakiady przeprowadzono jeszcze dwa turnieje, które ze względu na czasochłonność nie mogły znaleźć się w programie Finałów i przeprowadzono je w kilku etapach w minionych tygodniach. Był to Turniej Piłki Nożnej PROKOCIM CUP (IV miejsce KOSTKI) oraz Turniej Siatkówki (V miejsce). Wyniki uzyskane w tych turniejach wliczane były do końcowej klasyfikacji Spartakiady.

W końcowym rozrachunku KOSTKA zajęła w Spartakiadzie Dzielnicy XII 4 miejsce. Do czołowej „trójki” zabrakło nieco punktów, ale trzeba pamiętać o tym, że reprezentacja KOSTKI jako jedyna składała się w większości z pierwszoklasistów. Pozostałe ekipy składały się niemal wyłącznie z uczniów klas trzecich.

Relacje Uczniów:

„W ostatni piątek (14.06.2013) o godzinie 8:00 spotkaliśmy się w szkole, aby przygotować się do wyjścia na Spartakiadę. Po przebraniu się w stroje sportowe KOSTKI i omówieniu spraw organizacyjnych wyruszyliśmy by stoczyć bój o jak najlepsze miejsce. Po dotarciu do Gimnazjum nr.32 przy ulicy Żabiej, które było gospodarzem tej imprezy przywitaliśmy się z organizatorami i zostaliśmy zaopatrzeni w wodę do picia. Potem rozpoczęły się konkurencje takie jak: rzutki (darts), tor przeszkód, skok w dal, bieg wytrzymałościowy, rzuty do kosza, jazda na rowerze stacjonarnym i skoki na 9 metrowej skakance. Pogoda wreszcie dopisała i wszystkie konkurencje przebiegały bez zakłóceń. Po wszystkich konkurencjach odbył się pokaz „cheerleaderek”. Nasze Dziewczyny popisały się trudnym układem tanecznym, który wzbudził podziw u innych. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko ale w ogólnych wynikach zajęliśmy 4 miejsce. Otrzymaliśmy dyplom i zestawy do gry w badmintona oraz tenisa stołowego. Nasze humory były może nie najlepsze (brak 1 miejsca) ale pocieszaliśmy się faktem, że konkurowaliśmy ze starszymi od siebie.”

Karol Daczkowski I „a”

Grzegorz Jakubiszyn, nauczyciel wychowania fizycznego

Zobacz zdjęcia