We wtorek 4 maja 2013r. wszyscy uczniowie kl. II a i dziesięć osób z klasy II b udali się pod opieką p. Zdzisławy Rogozińskiej i p. Pawła Miki do Planetarium na lekcje astronomii. Zobaczyli nieboskłon z wszystkimi ciałami niebieskimi .Układy gwiazd tworzyły gwiazdozbiory o których prowadzący wykład opowiadał posługując się wiadomościami z mitologii. W dalszej części były tylko fakty, czyli zaćmienie Słońca i Księżyca. Uczniowie godnie reprezentowali nasze Gimnazjum nie sprawiając żadnych kłopotów. Na koniec byłam mile zaskoczona, kiedy dwóch uczniów z kl. II b podziękowało za wspólny wyjazd.

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki

 

W Planetarium w Chorzowie poznaliśmy we wszechświecie układy gwiazd, fazy Księżyca zaćmienia Słońca i Księżyca. Ten wykład uświadomił nam, że musimy zacząć dbać o świat, który nas otacza ponieważ zanieczyszczenia spowodują , że nie będziemy oglądać widoku pięknych , nocnych gwiazd. Nauczyliśmy się jak rozpoznawać Wielki Wóz i Mały Wóz. Poznaliśmy też inne gwiazdozbiory o których nie mieliśmy pojęcia.

Klaudia Tylek kl. II a

We wtorek o godz. 7, 30 wyruszyliśmy z pod szkoły do Planetarium. Droga była dość długa, ale nikomu się nie nudziło. Na Sali była tylko nasza grupa. Pan bardzo interesująco opowiadał o różnych gwiazdozbiorach. Pokazywał kiedy jest zaćmienie Słońca i Księżyca. Wróciliśmy pod szkołę bardzo zadowoleni. Była to najlepsza wycieczka w tym roku szkolnym.

Klaudia Madej kl. II b