W najbliższy czwartek, 6. czerwca, Uczniowie klas pierwszych KOSTKI wyjadą na swoją pierwszą kilkudniową wycieczkę. Celem wyprawy będzie Zawoja, a głównym punktem programu – wejście na szczyt Babiej Góry (1725 m npm.)!

 

W wycieczce weźmie udział 41 Uczennic i Uczniów z klas pierwszych A, B oraz C. Opiekę nad nimi sprawować będą Wychowawcy, Pani Edyta Janda, Pani Katarzyna Kowalczyk  i Pan Grzegorz Jakubiszyn, wspierani przez Panią Anetę Pietrzyk oraz szkolnego specjalistę w zakresie turystyki, Pana Szymona Tarkowskiego.

 

Zbiórka Uczestników wycieczki zaplanowana została w czwartek na godz. 9:15 w KOSTCE. W Zawoi „ekipa” powinna się zameldować jeszcze przed południem. Piątek w całości przeznaczony będzie na wejście na szczyt. W sobotę po śniadaniu grupa wyruszy w drogę powrotną i w okolicach południa zawita do Krakowa.

Poniżej prezentujemy (tak dla przypomnienia tym Uczniom, którzy pamięć mają dobrą, ale wybiórczą) zestaw niezbędnych rzeczy do zabrania ze sobą na wycieczkę.

 

KAŻDY UCZESTNIK WYCIECZKI MUSI MIEĆ:

 1. Legitymację szkolną (ważną – podbitą) – zbierane przez Wychowawców najpóźniej w dniu wyjazdu
 2. Kompletny STRÓJ SZKOLNY wraz z zapasowymi koszulkami
  (2xT-shirt, polo, bluza)
 3. Kurtkę przeciwdeszczową lub ortalion
 4. Wygodne, możliwie nieprzemakalne buty do górskich wędrówek (mogą być inne sportowe – ważne, by nie miały gładkiej podeszwy i nie przemakały przy pierwszym kontakcie z wodą). BUTY BĘDĄ SPRAWDZANE JESZCZE PRZED WYJAZDEM Z KRAKOWA!
 5. Wygodne spodnie długie i krótkie (z możliwością zmiany w przypadku przemoczenia)
 6. Nieduży plecak (do zabrania ze sobą podczas wejścia na Babią Górę – na zapasowe spodnie, kurtkę, bluzę, prowiant)
 7. Ręcznik
 8. Klapki
 9. Przybory toaletowe
 10. Piżama itp.

 

Podczas wszystkich wspólnych przedsięwzięć (podróż autokarem do Zawoi oraz powrót, spacer do wodospadu, wyjście na Babią Górę) obowiązuje STRÓJ SZKOLNY KOSTKI (T-shirt lub polo, bluza)

Grzegorz Jakubiszyn, nauczyciel wychowania fizycznego