W dniu 9 maja wybraliśmy się w ramach Kółka Języka Niemieckiego z Panią Agnieszką Krupą do Konsulatu Generalnego Niemiec, który mieści się przy ulicy Stolarskiej 7 w Krakowie.
Zasięg konsularny tego Konsulatu obejmuje województwa małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie . Konsulat służy informacją i pomocą obywatelom niemieckim przybywającym do Polski. Polacy mogą uzyskać tutaj informacje o m. in. warunkach podjęcia pracy czy studiów w Niemczech. Konsulat wspiera działania mające na celu krzewienie kultury niemieckiej w Polsce, której ważnym ośrodkiem w Krakowie jest Instytut Goethego.
Uczniowie mieli okazję podczas Dnia otwartego Konsulatu Niemiec zapoznać się z pracą Konsula Generalnego, obecnie jest nim Werner Köhler, jak również z zakresem działań pozostałych pracujących tam osób.
Taka okazja , aby wejść i zobaczyć Konsulat od środka i zrobić sobie zdjęcie z Konsulem Generalnym Niemiec zdarza się raz w roku, właśnie podczas Dnia Otwartego.
Uczniowie podczas zwiedzania rozwiązywali Quiz, przygotowany specjalnie na temat tegoż Konsulatu, jedna z uczennic otrzymała nagrodę specjalną, a pozostali uczniowie otrzymali drobne upominki, i materiały. Na końcu czekał na nas słodki poczęstunek.

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

 

W Konsulacie Generalnym Republiki Federalnej Niemiec bardzo mi się podobało. Mogliśmy rozmawiać z Generalnym Konsulem i zadawać mu pytania. Patrzyliśmy jak robi się paszport i odciski palców. Rozwiązywaliśmy podczas wizyty Quiz, na końcu czekał na nas poczęstunek oraz foldery, przypinki i smyczki 😉

Kinga Kmiecik I C

Zobacz zdjęcia