29 kwietnia 2013r. cała społeczność KOSTKI udała się do Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY, by obejrzeć spektakl pt. „Skąpcem być, czyli sen Świętoszka”. Drugie klasy skorzystały z okazji, aby odświeżyć sobie pamięć po omawianiu lektury Moliera w pierwszej klasie, natomiast pierwszoklasiści mieli nietypowy wstęp do planowanych lekcji. Zważywszy na reakcję młodzieży myślę, że sztuka bardzo przypadła im do gustu. Reżyser Igor Strojny wyszedł naprzeciw potrzebom i upodobaniom młodzieży, gdyż wprowadził do swego spektaklu sporo elementów kultury współczesnej. Nie dość, że zręcznie powiązał dwie sztuki Moliera, to w dodatku okrasił je odpowiednią muzyką, filmikami, a nawet tańcem breakdance Harpagona! Podczas oglądania spektaklu było sporo śmiechu, ale również zadumy nad ludzkim zachowaniem. Przedstawiona historia ukazuje dramat naiwności, ujawnia wielką skalę ludzkiej podłości, pokazuje do czego prowadzi fałsz i obłuda. Czuję, że to barwne i bardzo żywiołowe widowisko pomogło mi zainteresować młodzież utworami Moliera. Myślę, że niejeden nauczyciel czeka na słowa uznania oraz radość swoich uczniów. Ja odczułam wielka satysfakcję, kiedy podszedł do mnie Jakub z II a i poinformował, że świetną sztukę wybrałam. Dziękuję za wspólne obcowanie z kulturą!

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego

 

W poniedziałek 29 kwietnia całą szkołą wybraliśmy się do Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY na spektakl pt. „Skąpcem być, czyli sen Świętoszka”.
Przedstawienie podobało mi się, aktorzy mieli ładne stroje i muzyka była dobrze dopasowana. Jestem zadowolona, ponieważ przedstawienie było humorystyczne i niebanalne.

Kinga Kmiecik kl. I C

Zobacz zdjęcia