17 kwietnia br. w naszej szkole odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka niemieckiego- Agnieszka Krupa. Wzięło w nim udział 39 uczniów ze wszystkich klas. Pytania dotyczyły różnych dziedzin, m.in. podziału administracyjnego czterech państw niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Lichtenstein), geografii, historii, polityki, kultury, literatury, filmu, sportu. Uczniowie biorący udział mieli kilka tygodni na przygotowanie się do konkursu. Jedni podeszli poważnie do konkursu, przygotowywali się na Kółku Języka Niemieckiego, inni mniej…. Jednakże znaczna część uczestników konkursu znała odpowiedzi na poszczególne pytania, co mnie bardzo cieszy, bo pytania do łatwych nie należały…

Zwycięzcami konkursu zostali:
I MIEJSCE: KINGA KMIECIK z klasy I C
II MIEJSCE: IWONA MAŁYSA z klasy II A
III MIEJSCE: MAGDALENA OSTAFIN z klasy II B
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy oraz Gratulacje od Dyrekcji i nauczycielki języka niemieckiego.
JESZCZE RAZ SERDECZNE GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW ORAZ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU.

Gratuluję i dziękuję
Agnieszka Krupa

Dnia 17 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o znajomości krajów niemieckojęzycznych, zorganizowany przez Panią Agnieszkę Krupę. Chętnych było naprawdę dużo, bo aż 45 uczniów KOSTKI się zgłosiło do wzięcia udziału ! Ale ostatecznie pisało 45 uczniów.
W dniu konkursu, zostaliśmy podzieleni na trzy grupy pod opieką nauczycieli, po czym zaczęliśmy pisać. Osobiście nie stresowałam się. Podeszłam do tego konkursu bardzo spokojnie, ponieważ zgłoszenie się do niego było moją dobrowolną decyzją. Po prostu chciałam wziąć w nim udział. Pani Agnieszka bardzo dobrze przygotowała nas do konkursu. Dzięki niej ,większość uczniów zdobyła wysoką ilość punktów. Jestem bardzo zadowolona.

Ich bin sehr glücklich, dass ich an dem Wettbewerb teilnehmen konnte. Ich hoffe , dass es in unserer Schule mehrere solche Wettbewerbe stattfinden werden.

Magda Ostafin II B

Gdy usłyszałam o konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, postanowiłam wziąć w nim udział, jednak nie byłam pewna, czy dam radę przyswoić tak dużo informacji. Okazało się, że
wystarczy pójść na kółko do p. Agnieszki i powtórzyć wiadomości. Bardzo się cieszę z 1 miejsca i mam nadzieję, że odbędą się też tego typu konkursy z innych przedmiotów.
Der Wettbewerb über die deutschsprachigen Länder war sehr gut, aber Konkurrenz war ziemlich groß. Ich hoffe, dass wir im nächsten Jahr am gleichen Wettbewerben teilnehmen können werden.
Ich freue mich schon jetzt.

Kinga Kmiecik I C

Moje wrażenia z konkursu są bardzo pozytywne. Wcześniejsze przygotowania i uczestnictwo w kółku języka niemieckiego bardzo się przydały. Pytania nie były zbyt trudne i sięgały najważniejszych informacji z różnych dziedzin. Zajęcie II miejsca mile mnie zaskoczyło, a takie wyróżnienie świadczy o tym, że warto sprawdzać swe umiejętności biorąc udział właśnie w takich konkursach. Wiadomości, które zdobyłam podczas przygotowań poszerzyły moją wiedzę i zachęciły do dalszego poszukiwania i poznawania nowych informacji.
Ich ermutige alle an Wettbewerben teilzunehmen, weil es nicht nur ein Überprüfen des Wissens ist, sondern auch eine Entdeckung der Welt. Man soll immer neue Herausforderungen aufnehmen, und man kann viel im Leben erreichen. Je mehr man weiß, desto besser man Leben versehen kann.

Iwona Małysa II A

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego