Marzec obfitował w nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach recytatorskich. W ramach zajęć Kostki Magis przygotowywało się troje uczniów i wszyscy zostali nagrodzeni! Ale po kolei.

Dom Kultury „Podgórze” jest organizatorem konkursu „Poezja kobiet”. W tym roku wzięło w nim udział 207 osób z 34 szkół. Jury w składzie: Anna Ramza-Kozioł (aktorka), Renata Nowicka (aktorka), Barbara Sęk (aktorka Teatru Otwartego) Dariusz Cywka (aktor , dyrektor Teatru Otwartego TO), przyznało w kategorii gimnazjum I miejsce Michałowi Czechowskiemu, II miejsce Stanisławowi Lorysowi i Wiktorii Sikorskiej. Gala wręczenia nagród odbyła się 18 marca.

Następnie Michał Czechowski i Staszek Lorys przygotowywali się do II Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Niektórzy lubią poezję”. Tym razem gimnazjaliści z województwa małopolskiego recytowali poezję Anny Kamieńskiej. Przegląd organizuje Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie. Honorowy Patronat nad konkursem objęło Małopolskie Kuratorium Oświaty i Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Podczas finału 25 marca przyznano wyróżnienie Staszkowi Lorysowi, który wziął także udział w warsztatach prowadzonych przez aktora Teatru Ludowego pana Piotra Piechę.

Gratulujemy naszym uczniom tak udanych debiutów!

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

 

Zobacz zdjęcia