Dnia 16 marca w sobotę odbyło się kolejne spotkanie koła Historycznego i Patriotyczno-Obywatelskiego. Tym razem wybraliśmy się do Podziemi Sukiennic. Jest to nowa ekspozycja Muzeum Historycznego.
Mimo mroźnego, ale słonecznego dnia pod „Kostką” o godzinie 10:00 zebrało się 27 uczniów pod opieką nauczycieli: pani Doroty Muller, Łukasza Miłka i Marcina Cziomera. Po muzeum oprowadzała nas mama naszej koleżanki pani Dominika Czepanis, która bardzo ciekawie i dokładnie opowiadała o życiu w podziemiach dawnego Krakowa. Widzieliśmy wiele starych, używanych niegdyś przedmiotów, a także dowiedzieliśmy się o szlakach handlowych m. in. szlaku bursztynowym.
Mogliśmy zmierzyć swą wagę i wzrost w dawnych jednostkach krakowskich. Obejrzeliśmy film przedstawiający legendę Krakowa ze wspaniałymi efektami technicznymi.
Zobaczyliśmy też rekonstrukcję dawnych warsztatów rzemieślniczych (złotnika, szewca, kowala).
Jednak najwięcej wrażeń dostarczyła nam sama forma prezentacji zbiorów w postaci multimedialnej.
Sobotnia wycieczka była bardzo ciekawa i warto było wybrać się do tego muzeum by poznać lepiej historię naszego miasta. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i nie możemy się już doczekać kolejnej wycieczki.

Iwona Małysa kl. 2A

Zobacz zdjęcia