Dwie grupy uczniowskie z klasy II B zaplanowały, zaprojektowały a następnie wykonały projekt edukacyjny. Koordynatorem obu projektów była nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Krupa. Podczas realizacji tego projektu uczniowie rozwijali zarówno umiejętności pracy zespołowej jak i musieli wykazać się samodzielnością i obowiązkowością.
Pierwsza grupa w składzie: Magdalena Ostafin, Karol Grzywacz, Karol Tołodzeicki wykonała projekt pt.,, STEREOPTYPY- Polacy o Niemcach, Niemcy o Polakach”. Uczniowie wyruszyli w miasto i na Krakowskim Rynku przeprowadzili wywiady z mieszkańcami Krakowa jak również i turystami. Mimo obaw ludzie bardzo chętnie rozmawiali z naszymi uczniami, odpowiadali na liczne pytania a nawet pozwolili się fotografować. Z wywiadów naszych uczniów możecie dowiedzieć się, co Polacy sądzą o Niemcach, jakie krążą stereotypy na ich temat, dlaczego chętnie tam bywają, albo co ich w Niemcach drażni, irytuje, a co lubią , co im się podoba. Jest również wywiad z Pascalem pochodzącym z Niemiec w języku niemieckim.
Druga grupa w składzie: Jędrzej Warzani, Norbert Kopeć, Łukasz Jania wykonała projekt pt.,, Sławni obywatele krajów niemieckojęzycznych”. Uczniowie wybrali znane i wybitne postaci z zakresu nauki- Albert Einstein, sportu- Michael Schumacher i polityki Angela Merkel. O Einsteine dowiecie się więcej niż tylko o teorii względności, o Schumacherze, że nie tylko Formuła 1 go fascynuje, a o Angeli Merkel, że jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata.
Zapraszamy do lektury i oglądania naszej wystawy.

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego