Dzień otwarty w KOSTCE był dla nas niesamowitym i radosnym wydarzeniem! Dołożyliśmy wszelkich starań, by czuli się Państwo u nas swobodnie i miło. Nie sądziliśmy jedynie, że przez próg KOSTKI przejdzie ponad 500 par stóp! Zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, zatem serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zaufanie jakim nas Państwo darzycie.
Bramę wejściową KOSTKI otworzyliśmy bardzo szeroko punktualnie o godzinie 9:00. Wraz z ciepłymi promieniami marcowego słońca jako pierwsi przybyli do nas uczniowie z Wieliczki. Zaczynając od parteru odbyli prawie dwugodzinny spacer korytarzami KOSTKI. Następnie powitaliśmy kolejne zapowiedziane szkoły podstawowe.
Tego dnia wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku szkolnego stały otworem, włącznie z pokojem nauczycielskim, pokojem zwierzeń, na gabinetach dyrekcji kończąc. W każdej sali lekcyjnej przygotowaliśmy sporo atrakcji.
W pracowni języka polskiego można było posłuchać „Bogurodzicy” zaśpiewanej przez Zuzannę Radek oraz Wiktorię Sikorską – uczennice klasy Ic. Ponadto goście zmierzyli się z zadaniami polonistycznymi, dowiedzieli nieco więcej o akcjach charytatywnych, „Kostce Magazyn”, Kostce Smaku, a także wybrane osoby zostały poproszone o udzielenie wywiadu.
W sali językowej można było popracować z podręcznikiem interaktywnym, wykonać ćwiczenia interaktywne, obejrzeć przygotowany film, a także uczestniczyć w mini rozmówkach.
Opiekun sali historycznej zaoferował prezentację multimedialną pt. „Strój historyczny a epoki”, wystawę strojów historycznych oraz prace plastyczne wykonane przez uczniów.
W sali artystycznej odbywały się warsztaty plastyczne, m. in. wycinanki łowickie, malowanie na szkle, dekoracje wielkanocne.
Sala geograficzna ozdobiona była mnóstwem skał, minerałów i skamieniałości, które uczyliśmy się rozpoznawać. Nasz geograf omówił zjawiska wulkaniczne na świecie oraz zaprezentował film pt. „Groźne wulkany”.
Tymczasem w sali matematyczno-chemicznej nasi uczniowie odziani w białe fartuchy wykonywali niesamowite doświadczenia. W drugiej części pomieszczenia miały miejsce warsztaty matematyczne. Można było zagrać w wojnę matematyczną, ułożyć mozaikę matematyczną oraz domino, „połamać głowę” nad bryłami bez kleju.
W sali informatycznej nasz informatyk wraz z uczniami składał komputer, prezentował program do tworzenia albumów, można było pooglądać też zdjęcia z balu karnawałowego w KOSTCE.
Natomiast w pracowni fizycznej szanowni goście obserwowali doświadczenia, które wykonywali nasi uczniowie.
Na małej sali gimnastycznej przechadzali się po wybiegu modele, którzy prezentowali wspaniałe kreacje ekologiczne. Następnie na stoisku ze zdrową żywnością częstowaliśmy świeżo wyciśniętymi sokami z pomarańczy, a na koniec karmiliśmy koreczkami i ciasteczkami przygotowanymi przez Kostkę Smaku.
Cieszymy się, że to co dla Państwa przygotowaliśmy spotkało się z tak dużym zainteresowaniem i aprobatą. Być może z niektórymi spotkamy się już we wrześniu. Zatem do zobaczenia!

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego

 

Zobacz zdjęcia