Mocnym akcentem rozpoczął się nowy semestr w Kostce. Nasza szkoła nawiązała współpracę z Klubem Jagiellońskim. Klub Jagielloński to stowarzyszenie zrzeszające głównie studentów i młodych absolwentów krakowskich uczelni wyższych, a celem jego działalności jest kształtowanie i promocja cnót republikańskich oraz dobro wspólnot w którym funkcjonujemy. Na zaproszenie Pani Doroty Muller Pan Dawid Gospodarek wygłosił prelekcję zatytułowaną Tu polski Londyn. W jej trakcie uczniom przybliżona została najnowsza historia Polski, a w szczególności losy polskiej emigracji niepodległościowej po 1945 r. Już niedługo w ramach współpracy przewidziany jest kolejny wykład, tym razem poświęcony 150. rocznicy powstania styczniowego.

Łukasz Miłek, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie