W dniu  20.12.12 r. o godz. 8:30 Dyrektor KOSTKI Ojciec Paweł Brożyniak SJ, Pan Dyrektor ds. nadzoru pedagogicznego Józef Rostworowski, Przewodnicząca samorządu szkolnego Klaudia Kudłacz (IIB), Dawid Nejman (IIB) i ja z IA, wyjechaliśmy aby złożyć Bożonarodzeniowe i Noworoczne życznia Pani Prezydent Annie Walkowicz-Okońskiej oraz Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi. Około godz. 9:25 dotarliśmy do Urzędu miasta Krakowa gdzie spotkaliśmy się z Panią Prezydent i składając życzenia, wręczyliśmy świąteczną kartkę, nagrodzoną w konkursie szkolnym oraz dwa numery KOSTKA-MAGAZYN-u. Następnie około godz. 9:50 udaliśmy się do Pałacu Biskupiego przy ul. Franciszkańskiej 4, gdzie razem z przedstawicielami 17 szkół katolickich z Krakowa przygotowywaliśmy się na spotkanie z Ks. Kard. Dziwiszem. Po prawie 30 minutach oczekiwania udało się nam wejść do sali z oknem papieskim, w której po 10 min. zjawił się Ksiądz Kardynał. Wspólnie z Nim zaśpiewaliśmy 3 kolędy, wysłuchaliśmy żyeczń, a na koniec otrzymaliśmy na pamiątkę mosiężne monety z wizerunkiem Jana Pawła II. Po oficjalnej części spotkania, gdy wszyscy się rozeszli, nasza reprezentacja podeszła do Księdza Kardynała. Udało się nam zamienic kilaka zdań, pozdrowić od KOSTKI i  wręczyć 2 numery naszej szkolnej gazetki.

Kardynał Dziwisz okazał się dla nas bardzo miłym i ciepłym człowiekiem. Po wizycie w Pałacu Biskupim około godz. 11:20 udaliśmy się do rezydencji Ojców Jezuitów na Mały Rynek 8, czyli tam gdzie mieszka i urzęduje O. Prowincjał Wojciech Ziółek, i gdzie przez 3,5 roku mieszkał nasz Ojciec Dyrektor. Zmarznięci wypiliśmy gorącą owocową herbatę i zjedliśmy obwarzanki. Na koniec pobytu spotkaliśmy się z Ojcem Socjuszem Jakubem  Kołaczem, to taki sekretarz Ojca Prowincjała. W prezencie Klaudia, Dawid i ja otrzymaliśmy od niego po książce pt. ,,Rozpaleni Miłością – modlitwy z jezuitami”. Pełni wrażeń wyszliśmy z Małego Rynku w kierunku Bursy Studenckiej, przy ul. Skarbowa 4, gdzie obecnie mieszka O. Paweł, a gdzie zaparkowaliśmy nasz samochód. O 12:50 byliśmy w szkole z powrotem. Cały dzień zaliczyć trzeba do bardzo udanego lecz największym przeżyciem dla mnie było spotkanie z Ks. Kardynałem i wizyta w rezydencji jezuitów. To był wspaniały dzień!

Szymon Wojnar 1 A