Akcja charytatywna „Podaruj uśmiech” zakończyła się pełnym sukcesem!
Od 19 listopada apelowaliśmy o przynoszenie dziecięcych ubranek, zabawek, książeczek – bajeczek, kosmetyków dla dzieci oraz słodyczy. Właściwie chodziło nam o wszystko, co mogło wywołać uśmiech na dziecięcej buzi. Już od pierwszego dnia byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Zarówno uczniowie KOSTKI, ich Rodzice, jak i ludzie z zewnątrz ochoczo przynosili podarki. Okazało się, że losem KOSTKI oraz naszą działalnością interesują się Rodacy w Stanach Zjednoczonych. Przy okazji serdecznie dziękujemy za nadesłaną czekoladę!
Ta akcja była najlepszą lekcją wychowawczą dla samych organizatorów – klasy Ic. Uczniowie dostrzegli, jak wiele osób potrzebuje pomocy, i jak inni chętnie dzielą się tym, co mają. Nawet pan Piotr z warzywniaka na osiedlowym placu targowym oddał nam (zupełnie za darmo) reklamówki, w które można było zapakować większą ilość przedmiotów.
Już na samym początku wiedzieliśmy, że chcemy „podarować uśmiech” dzieciom z Przytuliska Św. Brata Alberta w Krakowie. Siostra Przełożona dała nam konkretne zadanie. Przekazała listę imion dzieci oraz ich wiek. Miało powstać 16 paczek. Przedział wiekowy: od 8 miesięcy do 6 lat. Uczniowie od razu bardzo zaangażowali się w dobieranie odpowiednich przedmiotów do poszczególnych paczek. Przez 3 godziny uwijaliśmy się w skrzętnej pracy, niczym mrówki w bajce I. Krasickiego.
Do Przytuliska trafiliśmy 6 grudnia o 15:30. Już przed bramą wjazdową czekały na nas podekscytowane dzieciaki. Sama nie wiem czy przebierały nóżkami bardziej z emocji, czy z zimna… Spotkanie odbyło się w hollu. Założony specjalnie na tę okazję zespół „Ic BAND” przywitał dzieci oraz ich opiekunów piosenką „Skrzypi wóz” oraz „Jest taki dzień”. Następnie jeden z uczniów klasy Ic – Eryk Ryczek (przebrany za Mikołaja) obdarowywał przejęte i lekko wystraszone dzieci. Aż miło było popatrzeć, kiedy nasi mali przyjaciele zawzięcie targali wielkie paczki w kierunku swoich rodziców, a później obejmowali je rączkami jak najcenniejszy skarb. Z dziećmi, ich rodzicami oraz siostrami zakonnymi pożegnaliśmy się wcześniej przygotowanym repertuarem muzycznym – „Gwiazdy tańczyły” oraz piosenką napisaną przez szefową zespołu „Ic BAND” – Zuzanną Radek.
Reasumując, akcja miała na celu pomoc, tylko nie jestem pewna, kto komu bardziej pomógł. Dzieci dostały paczki, ale my mieliśmy szansę na rozwój duchowy. Wszystko poszło zgodnie z planem, chodziło o podarowanie uśmiechu i ja ten uśmiech zobaczyłam. Nie jeden, nie dwa, a dziesiątki uśmiechów na twarzach dzieci, młodzieży i dorosłych.
Już wkrótce ruszy nasza kolejna akcja, ale o tym kolejnym razem…

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego

 

 

Myślę, że w Mikołajki nam, jako klasie 1c udało się PODAROWAĆ UŚMIECH!
Była to moja pierwsza akcja o charakterze charytatywnym. Kiedy zobaczyłam radość dzieci w Przytulisku jeszcze bardziej się starałam, aby były zadowolone.
Uważam, że warto sprawiać innym przyjemność, bo wtedy ma się poczucie, że jest się ważnym dla drugiej osoby.
Chciałabym, aby było więcej takich akcji, bo poprzez nie pomaga się innym, ale także samemu sobie.
Kinga Kmiecik, kl. Ic

6 grudnia o godz. 15.30 pojechaliśmy do przytuliska. Gdy dzieci zobaczyły św. Mikołaja, od razu zarumieniły się im buźki. Zaśpiewaliśmy 4 piosenki i wręczyliśmy każdemu prezent. Biorąc go od razu chciały do niego zaglądnąć.
Akcja przebiegła zgodnie z planem i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Planujemy już kolejne akcje i mamy nadzieje, że uda nam się je zrealizować.
Patrycja Czepanis, kl. Ic

Mi się bardzo spodobał nasz dobry uczynek i byłam bardzo zadowolona z tego! Najbardziej podobała mi się reakcja dzieci w momencie, kiedy odbierały od Mikołaja prezenty 🙂 Było (bardzo, bardzo) super i chciałabym żeby często były takie akcje :] Dziękuję!
Lana Grigoryan, kl. Ic

Zobacz zdjęcia