„Nauka to pokarm dla rozumu”
 Lew Tołstoj

Podążając tropem słów rosyjskiego powieściopisarza – Lwa Tołstoja – 15 listopada 2012r. uczniowie klas drugich pod opieką mgr Zdzisławy Rogozińskiej, mgr Doroty Muller oraz mgr Katarzyny Kowalczyk udali się do Muzeum Inżynierii Miejskiej na spotkanie z nauką. Dzięki ekspozycjom prezentowanym w budynkach najstarszej krakowskiej zajezdni tramwaju konnego i elektrycznego, wzbogacaliśmy swą wiedzę z zakresu techniki i fizyki.

Mimo niesprzyjającej aury ruszyliśmy przed siebie. Przedzierając się przez gęstą mgłę, walczyliśmy z minusową temperaturą. Nic to! Nasze szare komórki coraz agresywniej domagały się pożywki. Na miejsce stawiliśmy się tuż przed 9:00. Po lekcji wykładowej zaczęła się prawdziwa zabawa. Kuba niczym chomik biegał w kołowrotku, Norbert nie chciał wyjśc z windy, a Damian w ciągu 5 sekund zamienił się w Boba Budowniczego i wznosił przysadzistą wieżę zamkową. Dziewczyny jak to dziewczyny, co chwilę sprawdzały czy mają idealne sylwetki. Do tego zabiegu wyśmienicie posłużyła plansza z „Człowiekiem witruwiańskim” oraz lustro. Nawet Łukasz wiedziony ciekawością poszedł w ślady Klaudii i Gabrysi. Kątem oka dostrzegłam Dominika zmagającego się z pojazdem o „kwadratowych kołach”, Jędrek wpatrywał się w wirującą piłkę, a Iwona zachwycona puszczała bąble w gęstej mazi. Miny wszystkich – bezcenne!

Ponadto mieliśmy okazję podziwiac zabytkowe samochody. Oglądaliśmy syrenki, warszawy, duże fiaty, „maluszki”, motocykle oraz skutery. Chłopcy, jak na miłośników motoryzacji przystało, byli zachwyceni. Trochę zziębnięci i zmęczeni, ale za to intelektualnie nasyceni wróciliśmy do naszej Kostki o 11:00.

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego

 

                                                                                                           Zobacz zdjęcia