1 listopada w Kościele Katolickim przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół cieszy się z obcowania Świętych w niebie. Każdy z nas wierzących w Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie Pana Jezusa dołączy przecież kiedyś do tego wyjątkowego grona. Następnego dnia, 2 listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych, którzy odeszli już do wieczności. W KOSTCE pragniemy uczyć się pamięci, czci i wiary w życie wieczne tych, którzy byli nam bliscy, a których stratę w naszym życiu odczuwamy. W tym celu przygotowaliśmy księgę imion zmarłych. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły oraz wszyscy odwiedzający Naszą Szkołę mogą wpisywać imiona swoich bliskich, za których będziemy się modlić w tych dniach. W sposób szczególny zapraszam na Różaniec i Mszę Świętą w intencji o radość życia wiecznego za wszystkich wpisanych do księgi. 13 listopada w kościele św. Barbary o godz. 17:30 odmówimy różaniec, a o godz. 18:00 odprawimy Mszę Św. Będzie to też okazja do modlitwy przez cudownym obrazem Św. Stanisława Kostki za naszą Ojczyznę, której patronem jest św. Stanisław patron szkoły.

Do zobaczenia 13 listopada w kościele św. Barbary!

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.